Հայաստանը միասնական տաղավարով կմասնակցի «73-րդ միջազգային տիեզերագնացության համաժողովին» 07/26/2022 10:44 | Մեկնաբանություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է սեպտեմբերի 18-22-ը Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք «73-րդ միջազգային տիեզերագնացության համաժողովի» (“73rd International Astronautical Congress”) մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Համաժողովի շրջանակներում կանցկացվի նաև «Տիեզերքը բոլորի համար» ("Space for All") խորագրով ցուցահանդեսը:
Բացի տիեզերական ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտների այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նաև տիեզերական բնագավառում:
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունն ու ձևաչափը՝ Նախարարությունը նախատեսում է միջոցառման ընթացքում կազմակերպվող ցուցահանդեսին ներկայանալ միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով հայկական լուծումները տիեզերական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով՝ https://www.surveymonkey.com/r/NWQPFFG :
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը օգոստոսի 5-ն է:
Ցուցահանդեսի մասին առավել մանրամասն կարելի է ծանոթանալ միջոցառման պաշտոնական կայքում՝ https://iac2022.org/ :
Նշենք, որ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Армения примет участие в 73-м Международном астронавтическом конгрессе 07/26/2022 11:12 | Лента новостей
Армения примет участие в 73-м Международном астронавтическом конгрессе (73rd International Astronautical Congress) единым павильоном.
Министерство высокотехнологичной промышленности Армении объявляет о начале приема заявок на участие в конгрессе, который состоится в Париже с 18 по 22 сентября. В рамках конгресса также пройдет выставка “Космос для всех” (Space for All).
Помимо организаций, работающих в космической области, в выставке могут принять участие и те предприятия сферы высоких технологий, которые могут расширить свою деятельность и в космической отрасли.
Учитывая масштаб и формат мероприятия, министерство планирует предстать на организованной в рамках мероприятия выставке единым павильоном и представить армянские разработки в области космоса и высоких технологий.
Для участия в выставке необходимо заполнить форму заявки, перейдя по следующей ссылке: https://www.surveymonkey.com/r/NWQPFFG. Срок подачи заявок истекает 5 августа.
Подробнее о выставке можно узнать на официальном сайте мероприятия по следующей ссылке: https://iac2022.org/.