ԱՄՆ-ն պետք է ձգտի ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը ՀՀ սահմանամերձ շրջաններից. Ֆրենկ Փալոն 07/26/2022   15:40  |  Մեկնաբանություն
ԱՄՆ-ն պետք է ձգտի ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը ՀՀ սահմանամերձ շրջաններից:Թվիթերում գրել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոնը՝ անդրադառնալով ԱՄՆ Պետքարտուղարի և Ադրբեջանի նախագահի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցին:
«Ուրախ եմ տեսնել, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հետաքրքրված է Հարավային Կովկասի խնդիրներով և կոչ է անում անհապաղ ազատ արձակել Ադրբեջանի կողմից անօրինական պահվող հայ գերիներին։ ԱՄՆ-ն պետք է ձգտի ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը ՀՀ սահմանամերձ շրջաններից, սա կնպաստի խաղաղ գործընթացին»,-գրել է նա:
22:02 25/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ում յոթ միլիոն դոլարի չափով ապօրինի գործարքներ են բացահայտվել
19:49 24/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը երկրի տնտեսության դանդաղումն անհրաժեշտություն է համարել
17:17 24/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՉինացի զինվորականները ագրեսիվ և վտանգավոր են դարձել. ամերիկացի գեներալ
12:13 24/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՉինաստանը չի բացառել ռազմական պատասխանը, եթե Փելոսին մեկնի Թայվան
10:48 24/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՊուտինն ու Սի Ցզինպինը վերահսկում են Վաշինգտոնի արտաքին քաղաքականությունը. NYP
22:54 21/07/2022  |  Միջազգային լրահոս«Ուզում են երկու նապաստակ սպանել». Չինաստանում բացահայտել են՝ Եվրոպայում ԱՄՆ-ի ծրագիրը
23:23 20/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՊենտագոնի ղեկավարը Իրանին խորհուրդ է տվել ձեռնպահ մնալ Ռուսաստանին ռազմական օգնություն տրամադրելուց

США должны добиваться вывода азербайджанских войск из приграничных районов РА – Фрэнк Паллоне 07/26/2022   17:09  |  Комментарий
США должны добиваться вывода азербайджанских войск из приграничных районов Армении. Об этом член Палаты представителей, сопредседатель Комиссии по армянским вопросам Конгресса Фрэнк Паллоне, комментируя телефонный разговор госсекретаря США и президента Азербайджана.Госсекретарь США призвал Алиева освободить всех армянских пленных“Приятно видеть, что госсекретарь Энтони Блинкен следит за процессами на Южном Кавказе и призывает освободить армянских пленных, незаконно удерживаемых Азербайджаном. США должны стремиться к выводу азербайджанских войск из приграничных районов, что поспособствует мирному процессу", - написал в своем микроблоге в Twitter Фрэнк Паллоне.
16:25 26/07/2022  |  Международные новостиСкандал: в Азербайджане обвинили Госдеп США в "распространении дезинформации"