Բաքուն ձեւավորել է Երեւանի հետ «խաղաղության պայմանագիրը» նախապատրաստելու համար իր հանձնաժողովի կազմը 07/26/2022   11:41  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանն արդեն ձեւավորել  է Հայաստանի հետ «Խաղաղության պայմանագիրը» նախապատրաստող հանձնաժողովի կազմը։ Այդ մասին հայտնել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ հեռախոսազրույցում՝ նշելով, թե սպասում են Հայաստանի համարժեք քայլին։
Ալիեւը նաեւ նշել է, թե Թբիլիսիում երկու երկրների արտգործնախարարների հանդիպումը առաջին քայլն էր՝ երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններն սկսելու համար։

Баку сформировал состав своей комиссии по подготовке “мирного договора” с Ереваном – Алиев 07/26/2022   11:56  |  Международные новости
Азербайджан уже сформировал состав своей комиссии по подготовке “мирного договора” и ждет от Армении аналогичного шага. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в телефонном разговоре с госсекретарем США Энтони Блинкеном.
Алиев  назвал  проведение в Тбилиси встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана первым шагом в направлении начала переговоров по “мирному договору” между двумя странами.