Դատական նիստերի դահլիճում Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը վատացավ և դատական նիստը ընդմիջվեց 07/25/2022   14:12  |  Մեկնաբանություն
Քիչ առաջ դատական նիստերի դահլիճում Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը վատացավ եւ դատական նիստը ընդմիջվեց: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Վերմիշյանի պաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաեւը։
«Խնդիրը կապված էր գլխուղեղի արյան շրջնառության հետ, որը պարոն Վերմիշյանը ձեռք է բերել հենց կալանքի կրման ժամանակ: Նիստի վերսկսումից հետո պարոն Վերմիշյանը կոչ արեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել Արմեն Գրիգորյանի հիշատակը, որը դատավորի կողմից ընկալվեց որպես անհարգալից վերաբերմունք եւ Վ. Վերմիշյանը հեռացվեց դահլիճից 10 ժամով:
Հ.գ. Վահագն Վերմիշյանը նստած էր Արմեն Գրիգորյանի աթոռի վրա, դատավորը կրկին Մնացականն էր Մարտիրոսյան: Առողջություն Վահագն Վերմիշյանին....»,- գրել է նա։
12:38 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎահագն Վերմիշյանի և մյուսների վերաբերյալ քրեական գործը մակագրվել է դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին
12:17 15/01/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՎահագն Վերմիշյանի վերաբերյալ քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
17:09 28/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎահագն Վերմիշյանը դադարեցրել է հացադուլը
17:20 25/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎահագն Վերմիշյանը հացադուլ է հայտարարել
15:28 07/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՎերմիշյանին կաշառք տալու մեջ մեղադրվող Վազգեն Պողոսյանը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել.նա իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում
14:37 06/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՎահագն Վերմիշյանի կալանքը երկարացվել է ևս երկու ամսով.փաստաբանը բողոքարկել է դատարանի որոշումը

Экс-главе Комитета по градостроительству Армении Ваагну Вермишяну стало плохо на суде, слушания пришлось прервать 07/25/2022   14:35  |  Комментарий
Самочувствие бывшего главы Комитета по градостроительству Армении Ваагна Вермишяна ухудшилось на заседании суда, слушания прервали. Об этом сообщил адвокат Александр Кочубаев на своей странице в Facebook.
"Проблема связана с мозговым кровообращением, которая появилась у него в период нахождения под стражей. После возобновления слушания господин Вермишян призвал минутой молчания почтить память Армена Григоряна, что было воспринято судьей как неуважительное отношение, и Вермишяна удалили из зала на 10 часов", - рассказал адвокат.
"Ваагн Вермишян сидел на том же стуле, на котором сидел Армен Григорян. Судьей опять был Мнацакан Мартиросян. Здоровья Ваагну Вермишяну", - добавил адвокат  в качестве постскриптума.