Սոչիում ձերբակալվել է գործարար , 76-ամյա Անդրանիկ Յալանուզյանը. Նրան կասկածում են սպանություն պատվիրելու մեջ 07/22/2022   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սոչիում ձերբակալվել է հեղինակություն ունեցող գործարար, 76-ամյա Անդրանիկ Յալանուզյանը։ Այս մասին հայտնում է ВЧК-ОГПУ՝ հղում կատարելով իրավապահ մարմինների իր աղբյուրներին։ Նա մեղադրվում է 2002 թվականին մեկ այլ հեղինակավոր գործարար ՝Իշխան Կապեկյանի սպանությունը կազմակերպելու մեջ։
Նախաքննության վարկածով՝ Յալանուզյանի նկատմամբ սպանության անհաջող փորձ է կատարվել եւ վերջինս իր անձնական հետաքննությունն է իրականացրել ու պարզել, որ կազմակերպիչը հանդիսանում է Կապեկյանը։ Դրանից հետո Յալանուզյանը նրան վերացնելու հրահանգ է տվել։ Ձերբակալվել են նաեւ սպանության ենթադրյալ երկու կատարողները։ Բոլորն էլ տեղափոխվել են՝ Կրասնոդար, որտեղ իրականացվում է նախաքննությունը։
Յալանուզյանի շրջապատը տեղի ունեցած կապում է Սոչիում Յալանուզյանի կառույցներին պատկանող խոշոր հողատարածքների վերաբաշխման փորձի հետ։ Հենց դրա համար էլ հիշել են 21 տարի վաղեմության մշուշոտ իրադարձությունները։
Պորտալի մեկ ուրիշ զրուցակից նշել է Յալանուզյանի մտերիմ կապը՝ Սոչիում չափազանց ազդեցիկ գործարար Ռոբերտ Թաթուլյանի (Ռոբսոն, նախկինում թիվ 1 օրենքով գող Դեդ Հասանի գործակից) հետ։ Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ վերջինս որոշ ժամանակով լքել է տվյալ տարածաշրջանը։
19:45 16/07/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՍևան-Երևան ճանապարհին կրակոցներ արձակած երիտասարդը հայտնաբերվել է
11:07 13/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿրակել են լրագրող Թեհմինե Ենոքյանի բնակարանի ուղղությամբ
15:53 14/05/2022  |  Քրեական խրոնիկոն41–ամյա տղամարդը վախեցնելու նպատակով որսորդական հրացանով կրակել է համագյուղացու ուղղությամբ
15:20 30/09/2021  |  ՄեկնաբանությունՎանաձորի բնակիչները հրաժեշտ են տվել Երևանում սպանված 27-ամյա Դիաննային
13:06 16/09/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԿրծքավանդակին հրազենային վիրավորումով հիվանդանոց է տեղափոխվել 32-ամյա տղամարդը. հայտնաբերվել է Lexus-ն ու գրիչ-հրազենը
10:54 26/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարսելում կրակել են «Սուրբ Սահակ եւ Սուրբ Մեսրոպ» մշակույթի կենտրոնի ուղղությամբ
13:19 31/07/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԼիճք գյուղի տարեց բնակիչը ձերբակալվել է
13:44 22/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՄամիկոնյանց փողոցում 49-ամյա տղամարդու՝ հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
16:06 02/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՇանը կրակելու դեպքի առթիվ քրեական գործ կհարուցվի.դատախազը ցուցում է տվել

В Сочи задержан бизнесмен Яланузян, его подозревают в организации убийства 07/22/2022   13:11  |  Лента новостей
В Сочи задержан авторитетный бизнесмен 76-летний Антраник Яланузян, сообщает ВЧК-ОГПУ со ссылкой на источник в правоохранительных органах,
Его обвиняют в организации убийства в 2002 году другого авторитетного бизнесмена Ишхана Капекяна.
По версии следствия, на Яланузяна было совершено неудачное покушение. Он провел собственное расследование и выяснил, что организатором является Капекян. После этого Яланузян дал отмашку на устранение обидчика. Двое предполагаемых исполнителей тоже задержаны. Все трое отправлены для следственных действий в Краснодар.
В окружении Яланузяна связывают произошедшие с попыткой передела крупных земельных участков в Сочи, владельцем которых являются структуры Яланузяна. Именно из-за этого и вспомнили о туманных событиях 21-летней давности.
В свою очередь другой собеседник портала говорит о близости Яланузяна с крайне влиятельным в Сочи бизнесменом Робертом Татуляном (Робсон, ранее сподвижник «вора в законе №1» Деда Хасана). По некоторым данным, последний покинул на время регион.
10:19 03/06/2022  |  Криминальная хроникаПодозреваемый в убийстве бизнесмена Оганеса Камаряна в Москве задержан
09:44 03/06/2022  |  Криминальная хроникаСМИ сообщили подробности о бизнесмене Оганесе Камаряне, застреленном в центре Москвы
09:19 03/06/2022  |  Криминальная хроникаВ центре Москвы застрелили бизнесмена Оганеса Камаряна: СМИ сообщают подробности
10:08 14/01/2022  |  Чрезвычайное просшествиеПри падении лифта в "Президент-отеле" в Москве погибли граждане Армении
13:58 22/11/2021  |  Криминальная хроникаСтали известны шокирующие подробности по делу об убийстве 50-летнего армянина в России
14:05 09/07/2021  |  Криминальная хроникаФигурантам дела об убийстве чемпиона мира по тайскому боксу Ашота Боляна в Москве вынесли обвинительный вердикт
16:29 29/05/2020  |  Криминальная хроникаГражданина Армении обнаружили повешенным на улице в центре Москвы
15:42 16/04/2020  |  Международные новостиИнцицент с избиением водителя Вачагана Овасапяна полицейскими в Москве прокомментировал его брат
09:52 04/03/2020  |  Международные новостиУ выходца Армении в Якутии изъяли природное золото на 11 миллионов рублей