Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Բելգիայի վարչապետին 07/21/2022   10:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կռուին՝ Բելգիայի Ազգային տոնի առթիվ: Նամակում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Բելգիայի ժողովուրդների ավանդական բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը:
Այս տարի մարտին Հայաստանի Հանրապետությունն ու Բելգիայի Թագավորությունը նշեցին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, ինչը ևս մեկ առիթ է գնահատելու ընդհանուր արժեհամակարգի և սկզբունքների վրա հիմնված մեր պարտավորությունները՝ ապագայում ևս զարգացնելու մեր համագործակցությունը, նպաստելու խաղաղության և կայուն զարգացման հաստատմանը Եվրոպական ընտանիքում և ամբողջ աշխարհում:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:
Օգտվելով առիթից՝ սիրով հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան՝ Ձեզ համար հարմար ցանկացած ժամանակ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ձեր երկրին՝ հետագա բարգավաճում և առաջընթաց:
16:02 20/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻմքայլական նախկին պատգամավորը՝ Փաշինյանի խորհրդական
19:39 19/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել է Դատական և իրավական բարեփոխումների 2022-2026 թթ. ռազմավարության նախագիծը
14:46 19/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական մակարդակով փորձ է արվում ծածկել Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան. Սա ոչ թե խաղաղության, այլ «նիկոլի ջարդի դարաշրջան է». Գառնիկ Դավթյան (տեսանյութ)
10:07 19/07/2022  |  ՄամուլՈվքեր կպահպանեն իրենց պաշտոնները ՊՆ-ում. ղեկավար կազմին հասկացրել են. «Ժողովուրդ»

Пашинян поздравил премьера Бельгии и пригласил его в Армению 07/21/2022   11:13  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Александру де Кро по случаю Национального праздника страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Бельгии по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
Придаю большое значение постоянному развитию и укреплению основанных на традиционной дружбе между народами Армении и Бельгии межгосударственных отношений.
В марте текущего года Республика Армения и Королевство Бельгия отметили 30-летие установления дипломатических отношений, что является еще одним поводом оценить основанные на общей системе ценностей и общих принципах наши обязательства по дальнейшему развитию нашего сотрудничества, дальнейшей поддержке установления мира и устойчивого развития в европейской семье и во всем мире.
Уверен, что благодаря совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Бельгией продолжит развиваться и расширяться в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, от всего сердца приглашаю Вас посетить Армению в любое удобное для Вас время.
Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а Вашей стране - дальнейшего процветания и прогресса.