ԱԽ քարտուղարը Ուիլյամ Բըրնսի հետ քննարկել է Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումը 07/15/2022   22:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 15-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավար Ուիլյամ Բըրնսի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը։
«Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության միջավայրը, առկա մարտահրավերները և տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման Հայաստանի մոտեցումը։ Այս համատեքստում կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան և Հայաստան-Թուրքիա բանակցային գործընթացները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Григорян представил главе ЦРУ США подходы Армении к достижению мира в регионе 07/16/2022   09:57  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился накануне в Ереване с главой Центрального разведывательного управления США Уильямом Бернсом.
Как сообщает пресс-служба Совбеза РА, собеседники обсудили дальнейшее развитие двусторонних отношений между Арменией и США.
"В ходе встречи Армен Григорян представил Бернсу обстановку в сфере региональной безопасности, существующие вызовы и подходы Армении к установлению мира в регионе. В этом контексте стороны обсудили переговорные процессы Армения-Азербайджан и Армения-Турция", - говорится в сообщении.
15:50 05/07/2022  |  Лента новостейСША должны прекратить предоставление военной помощи Азербайджану - Брэд Шерман