Ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու գործընթացի պաշտոնական մեկնարկը տրված է. ԱԺ խորհուրդն արտահերթ նիստ է հրավիրել 07/13/2022 11:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 14-ին Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստի ընթացքում կքննարկվի ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու նախագիծը։ ԱԺ կայքէջում առկա տեղեկության համաձայն՝ նիստը հրավիրվել է 18:30-ին:
Ազգային ժողովի խորհուրդը Սահմանադրական դատարան է դիմելու ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության բոլոր և «Պատիվ ունեմ» խմբակցության չորս պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցով։
Նշենք, որ ցանկից բացակայում են «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանի և նույն խմբակցությունից դուրս եկած Իշխան Զաքարյանի անունները։

Парламент Армении рассмотрит проект об обращении в КС по вопросу о лишении оппозиционеров депутатских мандатов 07/13/2022   11:45  |  Лента новостей
В ходе предстоящего 14 июля внеочередного заседания Совета Национального Собрания Армении будет рассмотрен проект об обращении в Конституционный суд по вопросу лишения оппозиционных депутатов мандатов. Согласно информации, размещенной на сайте НС, заседание начнется в 18:30.
Совет НС обратится в Конституционный суд по вопросу о лишении  всех депутатов оппозиционной фракции “Армения” и четверых парламентариев от фракции “Честь имею”  мандатов.
Отметим, что в списке нет имен члена фракции “Честь имею” Тагуи Товмасян и Ишхана Закаряна, покинувшего ряды той же фракции.