Իշխան Սաղաթելյանկը չի մասնակցելու այսօրվա հանրահավաքին (տեսանյութ) 07/08/2022   15:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իշխան Սաղաթելյանն Ստրասբուրգում է ու չի մասնակցելու այսօրվա հանրահավաքին։ Այդ մասին հայտնել է ինքը՝ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ֆեյսուբուքյան ուղիղ եթերում։
Նա նշեց է, որ  մի շարք կարեւոր հանդիպումներ է ունեցել Եվրախորհրդի փոխնախագահների, Արցախի հետ բարեկամական խմբի համանախագահների , Հարավային Կովկասում Եվրախորհրդի պատվիրակությունների ղեկավարի, Հայաստանի հարցերով համազեկուցողի հետ։
«Հանդիպումների արդյունքների մասին ավելի մանրամասն կխոսեմ վերադառնալուց հետո։ Այդ հանդիպումների նպատակն էր ներկայացնել «Դիմադրություն» շարժման, խորհրդարանական ընդդիմության տեսակետներն ու մոտեցումները, ծրագրերը՝ Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման, Հայաստանի անվտանգության մեր պատկերացումների կարմիր գծերի եւ առհասարակ մեր ժողովրդի մոտեցումների մասին։ Խոսվել է նաեւ Հայաստանի ներքաղաքական խնդիրների, ժողովրդավարական գործընթացների մասին»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ այսպես կոչված, Հայաստանի իշխանությունների ու մասնավորապես խորհրդարանական դիվանագիտության կողմից կա փնթի, անկազմակերպ, անսկզբունք աշխատանք։ Այսինքն՝ Հայաստանի, Արցախի եւ առհասարակ հայ ժողովրդի շահերը պատշաճ ներկայացված չեն եւ այդտեղ պետք է հսկայական աշխատանք կատարվի։
Թեեւ Սաղաթելյանը չի մասնակցելու հանրահավաքներին, բայց կոչ է արել քաղաքացիներին՝ այսօր 19։30 լինել Ֆրանսիայի հրապարակում։

Ишхан Сагателян сегодня не будет присутствовать на митинге в Ереване(ВИДЕО) 07/08/2022   17:36  |  Лента новостей
Представитель АРФ “Дашнакцутюн”, депутат НС РА от фракции “Армения” Ишхан Сагателян, который с рабочим визитом находится в Страсбурге, в прямом эфире на своей странице в  Facebook не примет участия в сегодняшнем митинге движения “Сопротивление” на площади Франции.
Он отметил, что провел ряд важных встреч в Европарламенте, пообещав позже представить подробности переговоров.
“Цель этих встреч -  представить взгляды, подходы, планы движения "Сопротивление", парламентской оппозиции относительно урегулирования Арцахской проблемы, наши представления в вопросе безопасности Армении, красные линии и в целом подходы нашего народа. В ходе встреч обсуждались также внутриполитические проблемы Армении и демократические процессы”, - сообщил Сагателян.
“Со стороны так называемых властей Армении, в частности парламентской дипломатии, налицо небрежная, неорганизованная, беспринципная работа. То есть интересы Армении, Арцаха и армянского народа в целом не представлены должным образом, здесь нам также предстоит колоссальная работа”, – добавил он.
Сагателян призвал сограждан принять участие в сегодняшнем митинге, который стартует на площади Франции в 19:30.