Արթուր Ղազինյանի փոխարեն Արմեն Խաչատրյան. ՔՊ-ն Պաշտպանության հանձնաժողովի փոխնախագահ ընտրեց 07/06/2022   17:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն ընտրվեց ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։
Հիշեցնենք, որ ըստ Դոնթի բանաձևի, այս պաշտոնը բաժին է հասնում ընդդիմությանը: Ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունը ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը, սակայն ՔՊ-ն նրան այդպես էլ չընտրեց և պահանջեց փոխել թեկնածուին, սակայն ընդդիմությունը հրաժարվեց փոխել իր թեկնածուին:
Ըստ ԱԺ կանոնակարգի՝ եթե իրավասու խմբակցությունը հանձնաժողովի նախագահի կամ տեղակալի իրեն վերապահված թափուր պաշտոնում սահմանված ժամկետում թեկնածու չի առաջադրում, ապա դրա իրավունքն անցում է իշխող խմբակցությանը:
ՔՊ-ն ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի այսօրվա նիստում ընտրեց իր թեկնածուին՝ ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանին:
21:59 14/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 1-ից ռազմաուսումնական հաստատություններն ավարտողները կստանան 3 սենյականոց բնակարան Երևանում.Արմեն Խաչատրյան
13:35 14/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւզում են հավաք անեն, թող գնան Օպերայի բակում անեն. պատգամավորը չի բացառում, որ Ֆրանսիայի հրապարակից ընդդիմության տեղադրված վրանները կհեռացվեն
13:03 14/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիր պատգամավորներին մանդատից զրկելու ուղղությամբ քայլեր չեն արվել. Խաչատրյան
14:31 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե թշնամական ոտնձգությունները շարունակվեն, սա չի հանդուրժվելու. Արմեն Խաչատրյան
17:22 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը դիմել է ռազմական հարձակման, ոտնձգության.սյունեցի պատգամավոր
09:53 03/11/2021  |  ՄամուլՄելիքսեթ Պողոսյանին եւ Արմեն Խաչատրյանին «կարմիր քարտ» են ցույց տվել. «Հրապարակ»

Хачатрян вместо Казиняна: правящая фракция Армении избрала заместителя главы комиссии по обороне 07/06/2022   17:38  |  Лента новостей
Правящая парламентская фракция “Гражданский договор” на внеочередном заседании избрала заместителя председателя комиссии НС РА по вопросам обороны и безопасности.
Напомним, в соответствии с методом Д’Ондта, эта  должность достается оппозиции. Оппозиционная фракция “Армения”  выдвинула на пост заместителя председателя комиссии НС РА по вопросам обороны и безопасности кандидатуру Артура Казиняна, однако ГД так и не избрал его и потребовал сменить кандидата, но  оппозиция отказалась сделать это.
Согласно Регламенту НС, если правомочная фракция в установленный срок не выдвигает кандидата на зарезервированную за ней вакантную должность заместителя председателя комиссии, то право на это перегодит к правящей силе.
ГД на сегодняшнем заседании постоянной комиссии по НС РА по вопросам обороны и безопасности избрал своего кандидата: это депутат от правящей фракции Армен Хачатрян.