Արցախի և Մերձդնեստրի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները 07/05/2022   16:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ հուլիսի 5-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հեռախոսազրույց է ունեցել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության արտաքին գերատեսչության ղեկավար Վիտալի Իգնատևի հետ։Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԳՆ-ն:
Դավիթ Բաբայանը շնորհավորել է գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ, մաղթել արդյունավետ գործունեություն և հաջողություններ։
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները։ Ընդգծվել է ինչպես Արցախի և Մերձդնեստրի, այնպես էլ երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների միջև փոխգործակցության պահպանման և ընդլայնման անհրաժեշտությունը։
11:38 05/07/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԱրցախում ՀԷԿ-ի տնօրենը պետական բյուջե չի վճարել 116.մլն դրամ հարկ
11:08 05/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգելվել է հացահատիկի արտահանումը Արցախի Հանրապետության տարածքից
10:58 05/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի գլխավոր դատախազը դիմել է կառավարությանը
16:46 04/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում բնակարանային մատչելիության ապահովման ծրագրի առաջին շահառուները վկայագրեր են ստացել
17:40 03/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային կրթության մեջ է մեր փրկությունը․Թովմասյան
15:57 03/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսենթորոսյանները, վիգենխաչատրյաններն ու խաչատուրսուքիասյանները թուրքի քարոզիչներ են դարձել շահադիտական նպատակներով. Արտակ Զաքարյան
23:38 01/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ում խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ

Главы МИД Арцаха обсудил с коллегой из Приднестровья ситуацию в регионе и возможные тенденции развития 07/05/2022 16:42 | Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцаха Давид Бабаян сегодня, 5 июля, провел телефонный разговор с главой внешнеполитического ведомства Приднестровской Молдавской Республики Виталием Игнатьевым. Об этом сообщает пресс-служба МИд Республики Арцах.
Давид Бабаян поздравил коллегу с днем рождения, пожелал плодотворной деятельности и успехов.
Стороны обсудили ситуацию в регионе и возможные тенденции развития. Была подчеркнута необходимость сохранения и расширения сотрудничества как между Арцахом и Приднестровьем, так и между внешнеполитическими ведомствами двух стран.