Ադրբեջանցին ինքնահրկիզվել է կառավարական շենքի առաջ 07/04/2022   15:54  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանում կրկին ինքնահրկիզման դեպք է գրանցվել։ Ինչպես գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Շամխորի շրջանում՝ կառավարական շենքի առաջ, ինքնասպանության փորձ է արել 26-ամյա երիտասարդը։
1996թ․ ծնված Հասանով Իլհամ Իլմազն ինքնահրկիզվել է, ինչի հետևանքով բազմաթիվ այրվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Ինքնահրկիզվածն պատճառը չի նշվում, բայց հատկապես 2020թ․ Արցախի դեմ Ադրբեջանի իրականացրած ռազմական ագրեսիայից հետո այդ երկրում հաճախակի են նման դեպքեր լինում։ Արհեստածին Ադրբեջանի բռնապետական կարգերի դեմ այդ երկրի քաղաքացիները նաև այդպես են իրենց դժգոհությունն արտահայտում։
Նշենք, որ ինքնահրկիզման փորձ արած ադրբեջանցիների մեջ քիչ չեն եղել հենց 2020թ․ Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի մասնակիցները։
18:22 18/06/2022  |  Միջազգային լրահոսԲաքվի բարձրահարկ շենքերից մեկում վերելակ է ընկել. չորս ադրբեջանցի է տուժել
13:31 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցի վետերանները «դեբոշ» են սարքել․ պետության անտարբեր վերաբերմունքը հունից հանել է նրանց (տեսանյութ)
14:24 09/04/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանի կողմից օկուպացված տարածքներում հերթական ադրբեջանցին է պայթել ականի վրա
16:21 23/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔաշաթաղում կորած ադրբեջանցի երկու զինծառայողները դեռ չեն գտնվել
16:18 11/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայում սպանվել է 10 ադրբեջանցի
12:25 28/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցիները միանում են ուկրաինացի ազգայնականներին․ տեսանյութ
13:09 23/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական օկուպացիայի մեջ գտնվող Արցախի տարածքներում 85 ադրբեջանցի է պայթել ականի վրա

Азербайджанец сжег себя перед правительственным зданием 07/04/2022   16:22  |  Международные новости
Очередной акт самосожжения зарегистрирован в Азербайджане. Как сообщают местные СМИ, 26-летний житель Шамкирского района совершил попытку самоубийства перед правительственным зданием.
Гасанов Ильхам Йылмаз оглу (1996 г.р.), который является участник агрессии против Арцаха, госпитализирован с многочисленными ожогами.
Причина самосожжения не указывается, подобные случаи в этой стране участились. однако особенно после предпринятой Азербайджаном военной агрессии против Республики Арцах в 2020 году. Граждане этой страны таким образом выражают свое недовольство диктаторским режимом искусственного образования под названием “Азербайджан”.  Отметим, что среди азербайджанцев, предпринявших попытки самосожжения, немало участников войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха.