Ստեփան Միքայելյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ավագության սկզբունքով պարտականությունները կատարելուց. ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կկատարի Սերգեյ Չիչոյանը 07/04/2022 17:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ԲԴԽ տարիքով ավագ անդամ՝ Ս. Միքայելյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ավագության սկզբունքով պարտականությունները կատարելուց: Խորհրդի որոշմամբ՝ դիմումը բավարարվել է և ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կկատարի տարիքով մյուս ավագ անդամ Սերգեյ Չիչոյանը։ Այս մասին հայտնում են ԲԴԽ-ից։
«ՀՀ «Դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի համաձայն՝ այսօր՝ հուլիսի 4-ին, ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի է ունեցել քվեարկություն, որի արդյունքներով Խորհրդի նախագահ չի ընտրվել:
Օրենքով սահմանված կարգով՝ Բարձրագույն խորհրդի նախագահի պարտականությունները կկատարի Խորհրդի տարիքով ավագ անդամը:
Տեղեկացնում ենք, որ Խորհրդի տարիքով ավագ անդամ՝ Ս. Միքայելյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ավագության սկզբունքով պարտականությունները կատարելուց:
Խորհրդի որոշմամբ՝ դիմումը բավարարվել է և ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կկատարի տարիքով մյուս ավագ անդամ Սերգեյ Չիչոյանը»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Степан Микаелян подал заявление об отставке: обязанности главы ВСС Армении будет исполнять Сергей Чичоян 07/04/2022   17:30  |  Лента новостей
Старший по возрасту член Высшего судебного совета(ВСС) Армении Степан Микаелян подал заявление об отказе от исполнения обязанностей главы ВСС по принципу старшинства. ВСС постановил удовлетворить заявление. Обязанности председателя ВСС будет исполнять другой старший по возрасту член Совета Сергей Чичоян. Об этом сообщили в ВСС.
Сообщается, что сегодня в Высшем судебном совете состоялось голосование, по результатам которое не удалось избрать председателя ВСС.
“В установленном законом порядке обязанности председателя ВСС будет исполнять старший по возрасту член Совета”, - говорится в сообщении.