Իգոր Խաչատուրովի վերաբերյալ քրեական գործը կքննի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանը 07/01/2022 12:06 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ, ՀԱՊԿ նախկին քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի որդու՝ Իգոր Խաչատուրովի, վերաբերյալ քրեական գործը կքննի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանը։
Հիշեցնենք, որ Իգոր Խաչատուրովը մեղադրվում է Քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այսինքն՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելը: ՔԿ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ մայիսի 17-ին, ժամը 08:30-ի սահմաններում, ընդդիմության նախաձեռնության մի խումբ մասնակիցներ Կիևյան փողոցի 15 հասցեի մոտակայքում փակել են ճանապարհը՝ խոչընդոտելով այլ քաղաքացիների ազատ տեղաշարժը: Ըստ ՔԿ-ի՝ այդ հատվածում ծառայություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակիցներն իրականացնելով հասարակական կարգի պահպանություն, հորդորել են բացել ճանապարհը՝ փորձելով նրանց հեռացնել ճանապարհից, որի ընթացքում նախաձեռնության մասնակիցներից երկուսը ձեռքերով հարվածներ են հասցրել ծառայություն իրականացնող ոստիկանի կրծքավանդակի շրջանում, ինչի արդյունքում վերջինս կորցրել է գիտակցությունը: Իգոր Խաչատուրովը կալանավորված է։
Օրերս հայտնի դարձավ, որ ՔԿ-ն նախաքննության ավարտ է հայտարարել, գործն ուղարկվել է դատարան։ «Դատալեքս» համակարգից «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է, որ գործը դատարան մուտք է եղել երեկ՝ հունիսի 30-ին և նույն օրը մակագրվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանին։

Известно, кто рассмотрит дело в отношении сына экс-главы Генштаба ВС Армении Юрия Хачатурова 07/01/2022   12:27  |  Лента новостей
Уголовное дело в отношении Игоря Хачатурова, сына бывшего начальника Генштаба  ВС Армении, экс-генсека ОДКБ генерала Юрия Хачатурова рассмотрит судья Татевик Григорян.
Напомним, Игорю Хачатурову инкриминируют часть 1 статьи 316(применение не опасного для жизни или здоровья насилия в отношении представителя власти)УК РА.
Согласно сообщению СК, 17 июня около 8:30 утра группа граждан, проводивших акцию неповиновения, перекрыла проезжую часть на улице Киевяна в Ереване, препятствуя свободному передвижению других граждан.
По данным СК, сотрудники полиции призвали участников акции открыть дорогу, пытаясь оттеснить их с проезжей части. В это время  двое участников акции ударили руками полицейского в грудь, в результате чего последний потерял сознание. Игорь Хачатуров заключен под стражу.
На днях стало известно, что СК завершил предварительное следствие и направил дело в суд. Как стало известно “ФактИнфо” из сообщения на портале “Даталекс”, дело поступило в суд накануне, 30 июня, и в тот же день завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции Еревана Татевик Григорян.