Հայկ Մամիջանյանը հրաժարական է ներկայացրել Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնից 07/01/2022   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը հրաժարական է ներկայացրել Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից: Այս մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքի գրառմամբ.
«Շուրջ 1 տարի է հանդիսանում եմ ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։
Խորհրդարանական դիվանագիտությունը դիտարկելով որպես Հայաստանի և Արցախի շահերը հավուր պատշաճի միջազգային հարթակներում ներկայացնելու առանցքային գործիք՝ փորձել եմ հնարավորինս արդյունավետ օգտագործել այն։
Հաշվի առնելով քաղաքական մեծամասնության կողմից ստեղծված քաղաքական և բարոյական ճգնաժամը՝ որոշում եմ կայացրել հրաժարվել ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից՝ շարունակելով գիտելիքներս ու կապերս ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝ այդ թվում նաև խորհրդարանական և կուսակցական դիվանագիտության գործիքների կիրառմամբ»:
16:22 24/06/2022  |  ՄեկնաբանությունԵս հրաժարվում եմ հավատալ, որ Եվրոպան աչք է փակելու ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների վրա. Մամիջանյան
21:06 14/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պարոնայք ոստիկաններ, ո՞նց եք հիմա ձեզ զգում, երբ գիտեք, որ ձեզ ինչ – որ բան սովորեցնել փորձողներն, իրականում, կրթվել են անհասկանալի փողերով».Հայկ Մամիջանյան (տեսանյութ)
20:53 09/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխարհն ընդունեց՝ 44 օրյա պատերազմում Թուրքիան վարձկաններ է ուղարկել, բայց սրանք չկարողացան կապիտալիզացնել. Մամիջանյան (տեսանյութ)
11:44 09/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք հույս ունենք, որ նոյեմբերի 9-ի խայտառակ հայտարարության միակ հայամետ կետը՝ գերիների վերադարձը, վերջապես կիրականացվի Ադրբեջանի կողմից.Մամիջանյան
11:45 08/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիր պատգամավորների մուտքն արգելված է դատական բարեփոխումներին վերաբերող խորհրդաժողովին.Փաշինյանի փչած փուչիկը շուտով պայթելու է. Մամիջանյան
16:23 06/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրևմտյան երկրների լռությունն ունի որոշակի արժեք, ինչը Փաշինյանը վճարում է՝ ի հաշիվ Ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ ընթացող բանակցությունների.Հայկ Մամիջանյան
16:28 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍա հո սնդիկի մասին օրենք չի՞, որ հավաքվեն, իրենց օրակարգն այլ է.Հայկ Մամիջանյանը՝ ՔՊ-ի՝ ԱԺ արտահերթ նիստը տապալելու մասին

Айк Мамиджанян отказался от должности замглавы парламентской комиссии по внешним связям 07/01/2022   16:25  |  Лента новостей
Секретарь оппозиционной парламентской фракции “Честь имею” Айк Мамиджанян подал в отставку с поста заместителя председателя постоянной комиссии НС  РА по внешним связям. Об этом Мамиджанян сообщил на своей странице в Facebook.
"Уже год, как я являюсь заместителем председателя постоянной НС комиссии по внешним связям. Рассматривая парламентскую дипломатию как ключевой инструмент для представления интересов Армении и Арцаха на международных площадках на должном уровне, я пытался использовать ее максимально эффективно", - написал Мамиджанян на своей странице в Facebook.
По словам Мамиджаняна, с учетом созданного политическим большинством политического и морального кризиса, он принял решение отказаться от должности заместителя председателя постоянной НС комиссии по внешним связям. При этом он сообщил, что продолжит использовать свои знания и связи на благо родины, в том числе с применением инструментов парламентской и партийной дипломатии.
Ранее  стало известно, что Армен Геворкян подал в отставку с поста председателя постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам Евразийской интеграции.
Напомним, сегодня правящая фракция “Гражданский договор” отстранила Ишхана Сагателяна от должности вице-спикера Национального Собрания РА и сместила Ваге Акопяна с поста председателя постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.
Оппозиция отметила, что нынешняя власть озабочена лишь должностями, занята преследованиями и неспособна противостоять вызовам, стоящим перед страной.