Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ Պետդումայի նախագահի տեղակալին.ի՞նչ հարցեր են քննարկվել 06/28/2022   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Գորդեևի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էին ՌԴ գյուղատնտեսության փոխնախարար Մաքսիմ Ուվայդովը, ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի փոխնախարար Ալեքսեյ Բեզպրոզվաննիխը և «Ռուսաստանի որակի համակարգ»-ի ղեկավար Մաքսիմ Պրոտասովը։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերության և ագրոարդյունաբերական համալիրի հարցերով Կոլեգիայի անդամ (նախարար) Արտակ Քամալյանը և Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է համագործակցությունը գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ոլորտներում, ինչպես նաև տվյալ ոլորտներում մասնագետների փորձի փոխանակումն ու գիտական ներուժի լիարժեք իրացումը հնարավոր համատեղ կոոպերացիոն նախագծերի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև գինեգործության ոլորտում համագործակցության և ԵԱՏՄ տարածքում օրգանական գյուղատնտեսական արտադրության խրախուսման հարցերին:
15:49 24/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է ԵԶԲ խորհրդի նիստին
21:51 22/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության նորանշանակ ղեկավարին
11:31 22/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը գործուղվում է Ղազախստան
18:36 10/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը մասնակցում է ԵԱՏՀ խորհրդի նիստին
22:56 07/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանից հետո այս պահին հայ ժողովրդի համար ամենավտանգավոր մարդը Մհեր Գրիգորյանն է․ Ղազարյան

Вице-премьер Армении обсудил с делегацией из РФ сотрудничество в виноделии и сельском хозяйстве 06/28/2022   16:18  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял делегацию во главе с  вице-спикером Госдумы РФ Алексеем Гордеевым.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в состав российской делегации вошли заместитель министра сельского хозяйства Максим Увайдов, замминистра промышленности и торговли Алексей Беспрозванных, руководитель федерального агентства "Роскачество" Максим Протасов.
На встрече присутствовал также член коллегии(министр) по промышленности и агропромышленному комплексу Евразийской экономической комиссии Артак Камалян, а также Чрезвычайный и Полномочный посол России в Армении Сергей Копыркин.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся развития армяно-российских торгово-экономических отношений.
Обоюдно была отмечена важность сотрудничества в сельском хозяйстве и промышленности, а также обмена специалистами опытом и полноценной реализации научного потенциала в рамках возможных совместных кооперационных проектов.
В ходе встречи речь также зашла о сотрудничестве виноделия и вопросах стимулирования органического сельскохозяйственного производства в ЕАЭС.