Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարը մեկնել էր ՌԴ 06/27/2022 14:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 21-27-ը Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ռուսաստանի Դաշնությունում։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԳՆ-ն։
«Մոսկվայում և մի շարք այլ քաղաքներում Արցախի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել քաղաքական, տեղեկատվական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, Ռուսաստանի հայ համայնքի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքական գործընթացներում Արցախի դերին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Глава МИД Республики Арцах находился с рабочим визитом в РФ 06/27/2022 15:18 | Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян с 21 по 27 июня находился с рабочим визитом в Российской Федерации. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
В Москве и ряде других городов глава МИД Арцаха провел встречи с представителями политических, медийных, общественных, научно-образовательных кругов, армянской общины России и Армянской Апостольской Церкви.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сложившейся в регионе ситуации, возможных развитий, роли Арцаха в региональных геополитических процессах, перспектив урегулирования армяно-азербайджанского конфликта, дальнейшего углубления связи Арцах-Диаспора.