Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ֆրանսիա 06/27/2022 10:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ֆրանսիայի Մարսել, Լիոն և Փարիզ քաղաքներ։ Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության բաժինը։
«Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի, Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեի և Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հրավերներով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ից հուլիսի 7-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանի գործընկեր քաղաքներում:
Այցերի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը կմասնակցի Երևան-Մարսել գործակցության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, Լիոնում անցկացվող հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության չորրորդ համաժողովին, հանդիպումներ կունենա Մարսելի, Լիոնի և Փարիզի գործընկերների հետ:
Երևանյան պատվիրակության անդամները կայցելեն նաև քաղաքային տնտեսության կառավարման մի շարք կառույցներ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Делегация во главе с мэром Еревана отправилась во Францию 06/27/2022   10:45  |  Лента новостей
Возглавляемая  мэром Еревана Грачьей Саркисяном отправилась во Францию. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
В частности, Грачья Саркисян посетит Марсель, Лион и Париж по приглашению мэров французских городов.
Сообщается, что визит стартовал 26 июня и продлится до 7 июля.
"В ходе поездки Грачья Саркисян примет участие в мероприятиях по случаю 30-летия сотрудничества Еревана и Марселя, в IV форуме децентрализованного армяно-французского сотрудничества. Градоначальник Еревана проведет встречи с мэрами Марселя, Лиона и Парижа.
"Представители ереванской делегации посетят также ряд структур управления городского хозяйства", - говорится в сообщении.