Գագիկ Ջհանգիրյանը վիրահատության է ենթարկվել 06/27/2022   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանը վիրահատության կենթարկվի։ Այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստին հայտարարեց ԲԴԽ գիտնական-անդամ Դավիթ Խաչատուրյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ արտահերթ նիսոտւմ այս պահին քննարկվում է Վճռաբեկ դատարանի նորաստեղծ պալատների դատական կազմերի դատավորների թափուր տեղերի համար առաջադրված թեկնածուների ընտրությունը։ Թեկնածուներին, սակայն, ներկայացնում է ոչ թե Գագիկ Ջհանգիրյանը, այլ՝ ԲԴԽ անդամներից Դավիթ Խաչատուրյանը։
Խաչատուրյանը պարզաբանեց, որ Ջհանգիրյանն ունի առողջական խնդիրներ և այս պահին նրան վիրահատության են ենթարկում, կամ, գուցե արդեն վիրահատել են։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ հունիսի 20-ին Ռուբեն Վարդազարյանը հրավիրած ասուլիսում աղմկահարույց ձայնագրություն է հրապարակել, որի համաձայն՝ Վարդազարյանին վարչապետի անունից առաջարկվել է հրաժարական տալ, իսկ Ջհանգիրյանն էլ ստանձնել է միջնորդի դեր՝ երաշխավորելով, որ նրա նկատմամբ հետապնդումներ չեն իրականացվի, եթե հրաժարական ներկայացնի։ ՔԿ-ում նյութեր են նախապատրաստվում՝ ձայնագրության հիման վրա։ Աղմկահարույց ձայնագրությունից երեք օր անց՝ հունիսի 23-ին՝ ԲԴԽ-ն հրապարակեց Ռուբեն Վարդազարյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին որոշում։
23:19 24/06/2022  |  ՎերլուծություններԹող զգուշանան բոլոր նրանք, ում հետայսու հացի սեղանի շուրջ զրուցելու կհրավիրի Ջհանգիրյան-միսիոները
19:28 24/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋհանգիրյանի նախընտրելի դատավորներն են քննել զինվորական գործերը. նախկին զինդատախազն իր դեմ հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել (տեսանյութ)
20:48 22/06/2022  |  ՔաղաքականՋհանգիրյանը բացահայտեց Նիկոլի վախերը. Տիգրան Քոչարյան (տեսանյութ)
10:12 22/06/2022  |  ՄամուլՈ՞վ և ի՞նչ հրահանգ պետք է տա. ում նկատի ունի Գագիկ Ջհանգիրյանը. «Ժողովուրդ»

Гагика Джангиряна прооперировали 06/27/2022   13:37  |  Лента новостей
Исполняющего обязанности председателя Высшего судебного совета Армении Гагика Джангиряна прооперируют. Об этом на внеочередном заседании парламента в понедельник заявил ученый член ВСС Давид Хачатурян.
Напомним, Национальное Собрание на внеочередном заседании выбирает кандидатов на вакантные места судей в недавно созданной палате Кассационного суда. Кандидатов, однако, представляет не Гагик Джангирян, а один из членов ВСС – Давид Хачатурян.
Как пояснил Хачатурян, у Гагика Джангиряна возникли проблемы со здоровьем, возможно, в эти минуты его оперируют или его уже прооперировали.
Как уже ранее сообщало агентство, на прошедшей 20 июня пресс-конференции бывший глава ВСС  Рубен Вардазарян обнародовал скандальную аудиозапись, согласно которой ему от имени премьера  было предложено подать в отставку. А Джангирян выступил в роли посредника, гарантируя Вардазаряну отказ от осуществления преследования в случае его ухода в отставку.
В СК готовят материалы на основании аудиозаписи. Спустя три дня после публикация скандальной записи, 23 июня, ВСС огласил решение о прекращении полномочий Рубена Вардазаряна.
16:07 22/02/2021  |  Лента новостейГлава ВСС Армении сегодня предложит рассмотреть заявление о прекращении полномочий Гагика Джангиряна
14:14 22/01/2021  |  Лента новостейКандидат в члены ВСС Армении Гагик Джангирян рассказал о своем “дворце”