«Հայրենիք» կուսակցությունը Երևանի քաղաքապետի ընտրություններին մասնակցելու հարց չի քննարկել.Սոս Հակոբյան 06/22/2022   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցությունը Երևանի քաղաքապետի ընտրություններին մասնակցելու հարց դեռ չի քննարկել, այս պահին այլ գործերով ենք զբաղված: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց կուսակցության խոսնակ Սոս Հակոբյանը՝ անդրադառնալով խոսակցություններին, որ կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, որը երեկ հայտարարել էր պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին, պատրաստվում է մասնակցել Երևանի քաղաքապետի ընտրություններին։
«Դեռ ժամանակ կա քաղաքապետի ընտրություններին, այս պահին այլ գործերով ենք զբաղված, կուսակցության ռազմավարություն ենք մշակում, որում առաջնայինը քաղաքապետի ընտրությունը չէ։ Քաղաքապետի ընտրություններին մասնակցելու մասով առայժմ ոչ քննարկում կա, ոչ էլ որոշում»,– ասաց Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը երեկ հայտարարել է պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին, դադարեցվում է նաև ՀՀԿ-ի հետ ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքի գործունեությունը:
20:53 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրություն» շարժումը հանդիպում է պահանջել Հայաստան ժամանող Լիտվայի նախագահից. Նիկոլ Փաշինյանն այլեւս լեգիտիմ չէ
18:13 16/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎանաձորի «Հայրենիք» խմբակցությունը չի մասնակցելու ավագանու նիստերին
13:19 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի «նշաձող իջեցնելու» պատրաստ այս վարչախումբը բարձրացրել է սեփական քաղաքացիների դեմ բռնաճնշումների նշաձողը.«Հայրենիք» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել
20:46 17/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման ենթարկվեցին մեր պայքարի մի շարք ընկերներ․ Սոս Հակոբյան
20:30 17/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները թույլ չեն տալիս վրաններ տեղադրել, առգրավել են գույքը, քաղաքացիներին բերման ենթարկել
20:16 17/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները ուժ են կիրառում ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ
15:31 17/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության հրապարակում քաղաքացիների թիվը հետզհետե ավելանում է
14:41 17/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ազատության հրապարակում ենք, տուն չենք գնալու մինչեւ չհասնենք մեր նպատակին. «Հայրենիք» կուսակցություն
21:37 13/04/2022  |  ՔաղաքականՊատերազմից հինգ է պակաս՝ ըստ իշխանության. «Հայրենիքը» քաղաքացիների հետ երկխոսում է

В партии “Отечество” прокомментировали слухи о возможном участии Ванецяна в выборах мэра Еревана 06/22/2022   15:31  |  Лента новостей
Партия “Отечество” пока не обсуждала вопрос об участии в выборах мэра Еревана, в данный момент мы заняты другими делами. Об этом в беседе с “ФактИнфо” заявил пресс-секретарь политсилы Сос Акопян, комментируя слухи о том, что председатель партии Артур Ванецян, который вчера объявил о своем решении сложить депутатский мандат, планирует участвовать в выборах мэра Еревана.
“До выборов мэра еще есть время, в данный момент мы заняты другими делами,  разрабатываем стратегию партии, в которой выборы мэра не являются первоочередной задачей. Ни дискуссий, ни решения по участию в выборах градоначальника пока нет”, - сказал Акопян.
Напомним, накануне руководитель парламентской фракции “Честь имею” Артур Ванецян объявил об отказе от депутатского мандата. Он также сообщил, что решением партии “Отечество” перестает существовать и сформированный ими с Республиканской партией Армении(РПА) блок “Честь имею”.