ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ.ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը 06/21/2022 09:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։

Очередная ложь: Минобороны Армении опровергло сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций 06/21/2022   09:45  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергло сообщение оборонного ведомства Азербайджана об обстреле  азербайджанских позиций.
"Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что в ночь с 20 на 21 июня подразделения ВС Армении из стрелкового оружия разного калибра открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности", - говорится в сообщении МО РА.