Լուրերը, թե ես կամ իմ ընտանիքի անդամները մասնակցել ենք ողբերգական դեպքին, բացարձակ սուտ են․ ՔՊ-ական պատգամավորը հերքում է 06/20/2022 10:10 | Մեկնաբանություն
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Մաթևոս Ասատրյանը, անդրադառնալով Նիգավանում տեղի ունեցած միջադեպին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հայտնում եմ, որ արդեն մի քանի ժամ մամուլում և որոշ անբարոյական քաղաքական գործիչների կողմից տարածվող լուրերը, թե ես կամ իմ ընտանիքի անդամները մասնակցել ենք ժամեր առաջ տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին, բացարձակ սուտ են և աղերս չունեն իրականության հետ։
Ակնհայտ է, որ մարդասպանությունը նվիրական հավատամք դարձրածները այս սուտ լուրերով փորձում են հավասարության նշան դնել մեր և իրենց միջև։ Չի՛ հաջողվելու, սրիկանե՛ր։ Ցավակցում եմ մահացածի հարազատին, ապաքինում եմ մաղթում վիրավորներին, վստահ եմ՝ շուտով գործն ամբողջությամբ կբացահայտվի։ Խոհեմություն բոլորիս»։
Հիշեցնենք, որ երեկ մամուլում լուրեր շրջանառվեցին, որ ՔՊ պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի հարազատները և ՔՊ Արագածոտնի փոխմարզպետ Էդգար Փարվանյանի հորեղբոր որդին վիճաբանել են ապարանցի մի խումբ երիտասարդների հետ, ինչի հետեւանքով վերոնշյալ մարդիկ (Մաթոսի և Էդգարի բարեկամներն ու ընկերները) կալաշնիկովով կրակել են երիտասարդների վրա, կան զոհեր: Դեպքը տեղի է ունեցել Ապարանի Նիգավան միջնահատվածում։

"Абсолютная ложь": депутат от ГД опроверг участие своих родственников в инциденте в Нигаване 06/20/2022 10:32 | Комментарий
Член парламентской фракции "Гражданский договор" Матевос Асатрян прокомментировал инцидент со стрельбой в Нигаване, в результате которой один человекпогиб и еще несколько были госпитализированы.
"Тиражируемые уже нескольких часов в прессе и некоторыми безнравственными политиками «новости» о том, что я или члены моей семьи якобы принимали участие в трагическом инциденте, произошедшем несколько часов назад, являются абсолютной ложью и не имеют ничего общего с реальностью. Очевидно, что превратившие убийство в жизненное кредо пытаются этой лживой "новостью" поставить знак равенства между нами и ими. Не выйдет, подонки! Приношу соболезнования родным погибшего, желаю выздоровления раненым", - написал депутат.
Он выразил уверенность, что скоро дело будет полностью раскрыто, и пожелал всем благоразумия.
Напомним, в прессе муссируется информация о том, что родственники депутата от ГД Матевоса Асатряна и двоюродного брата провластного заместителя губернатора Арагацотнской области Эдгара Парваняна устроили потасовку с группой молодых людей из Апарана, в результате которой вышеупомянутые лица (родственники и друзья Матевоса и Эдгара) начали беспорядочно стрелять по ним из автомата Калашникова. Один из участников драки погиб на месте, несколько человек получили ранения различной степени тяжести. Инцидент произошел в районе села Нигаван.