Ջհանգիրյանը հացի սեղանի շուրջ տեղի ունեցած մասնավոր զրույցի մանրամասները չի մեկնաբանում. ԲԴԽ-ն՝ Վարդազարյանի տարածած ձայնագրության մասին 06/20/2022 15:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատարը հացի սեղանի շուրջ տեղի ունեցած մասնավոր զրույցի մանրամասները չի մեկնաբանում: Այս մասին հայտարարել է ԲԴԽ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը՝ արձագանքելով Ռուբեն Վարդազարյանի հրապարակած ձայնագրությանը։
« Տեղեկացնում ենք նաև, որ ձայնագրությունը կատարվել է առանց պարոն Գ. Ջհանգիրյանի իմացության»,- հայտարարել են ԲԴԽ-ից:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Ռուբեն Վարդազարյանը այսօր հրավիրած ասուլիսում հայտարարել էր, թե ապացույց ունի, որ իր դեմ կատարվող բոլոր գործողությունները քաղաքական որոշման արդյունք են։ Վարդազարյանը աղմկահարույց ձայնագրություն է հրապարակել, որի համաձայն՝ Վարդազարյանին վարչապետի անունից առաջարկվել է հրաժարական տալ, ինքը ժամանակ է խնդրել՝ մինչև մարտի 1-ը, ինչից հետո ցանկացել է անձամբ հանդիպել Փաշինյանին։
«Մինչև այդ ժամկետը հրաժարական տալու դեպքում Ջհանգիրյանը երաշխավորում է, որ Վարդազարյանի նկատմամբ որևէ քրեական գործ չի լինելու»,-պարզաբանեց Վարդազարյանը։ Հրապարակված ձայնագրության մեջ նրա հարցին, թե Ջհանգիրյան, քո ինչի՞ն է պետք այս ամեն ինչը, Գագիկ Ջհանգիրյանը պատասխանում է․ «Ես չեմ ուզում Քոչարյան Ռոբերտը հետ գա, հազիվ էդ կլանից պրծել ենք։ Եթե ես իմանամ՝ Վանեցյանն է գալու, Ղազինյան Արթուրն է գալու, կգնամ իրանց կողքին կկանգնեմ, բայց ես գիտեմ՝ որ նա է գալու ու դաշնակները։ Սերժն էլ չի գալու, լավ իմացիր»,-ասել է Ջհանգիրյանը։

“Джангирян не комментирует подробности частной беседы: ВСС об обнародованной Вардазаряном резонансной записи 06/20/2022   16:39  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности председателя Высшего судебного совета Армении не комментирует подробности приватной беседы, проходившей за обеденным столом. Так отреагировали в пресс-службе ВСС на обнародованную Рубеном Вардазаряном запись.
“Также сообщаем, что запись была сделана без ведома господина Г. Джангиряна”, - заявили в ВСС.
Рубен Вардазарян на созванной сегодня пресс-конференции сообщил, что располагает доказательством того, что все проводимые против него действия являются результатом политического решения. Вардазарян опубликовал скандальную запись, согласно которой Вардазаряну от имени премьера было предложено подать в отставку. Он просил дать ему время до 1 марта, после чего изъявил желание лично встретиться с Пашиняном.
“В случае ухода до этого срока Джангирян гарантирует отсутствие какого-либо уголовного дела против Вардазаряна”, - рассказал Вардазарян.
В опубликованной записи он также спросил своего визави: "Джангирян, зачем тебе все это?" В ответ Гагик Джангирян отвечает:”Я не хочу, чтобы Кочарян Роберт вернулся, еле избавились от этого клана”.
“Если я буду знать, что придет Ванецян, Казинян Артур, то приду и встану рядом с ними, но я знаю, что он придет и дашнаки. И Серж не придет, знай это”, - сказал Джангирян.