ԱՄՆ-ն հրաժարվեց լսել մեր մտահոգությունները, ինչն էլ անխուսափելի դարձրեց հատուկ օպերացիան․ Պեսկով 06/16/2022   10:55  |  Միջազգային լրահոս
Չնայած անցած տարվա Ժնևյան գագաթնաժողովի հետ կապվող հույսերին՝ ԱՄՆ-ն ականջալուր չեղավ Ռուսաստանի մտահոգություններին, ինչն էլ անխուսափելի դարձրեց հատուկ օպերացիան Ուկրաինայում։ Այդ մասին РИА новости-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Անցած տարի հունիսին Ժնևում հանդիպել էին ՌԴ նախագահ Վլադիրմիր Պուտինն ու ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը։
«Չնայած որոշակի հույսեր էին արթնացել Ժնևյան հանդիպումից հետո, այդուհանդերձ, ԱՄՆ-ն հրաժարվեց լսել մեր մտահոգությունները, հրաժարվեց քննարկել Ռուսաստանի անվտանգությանն առչնվող հարցերը, ինչպես նաև դեպի մեր սահմաններ՝ ՆԱՏՕ-ի հետագա ընդլայնման և ՆԱՏՕ-ի կողմից Ուկրաինայի կլանումը, ինչն էլ անխուսափելի դարձրեց հատուկ օպերացիան, ինչի մասին էլ որոշում կայացրեց մեր նախագահ ու գերագույն գլխավոր հրամանատարը»,-ասել է Պեսկովը։
16:04 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲանակցությունների ընթացքում կրակի դադարեցման շուրջ քննարկում չի եղել․Պեսկով
17:03 15/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսական Առաջին ալիքի եթերում տեղի ունեցածը խուլիգանություն է․ Պեսկով
16:24 15/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի և Ուկրաինայի միջև խաղաղության համաձայնագրի մասին կանխատեսումներ առայժմ չենք ցանկանում անել.Պեսկով

США не прислушались к озабоченностям РФ, это стало триггером для неизбежности спецоперации - Песков 06/16/2022   11:24  |  Международные новости
Несмотря на надежды от саммита в Женеве, США не прислушались к озабоченностям РФ, это стало триггером для неизбежности спецоперации, заявил в интервью РИА Новости пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
В июне прошлого года в Женеве прошла встреча президентов двух стран Владимира Путина и Джо Байдена.
"Несмотря на определенные надежды, которые появились после Женевы, Соединенные Штаты отказались прислушаться к нашим озабоченностям. Соединенные Штаты отказались от обсуждения темы безопасности Российской Федерации, отказались обсуждать вопрос дальнейшего нерасширения НАТО в сторону наших границ и непоглощения НАТО Украины, что во многом и стало таким триггером для неизбежности той самой специальной военной операции, о которой принял решение наш президент и верховный главнокомандующий", - сказал Песков.
10:57 16/06/2022  |  Информационная платформаВ России продлили ограничения на полеты в южные аэропорты до 24 июня
12:18 15/06/2022  |  Международные новостиМедведев поставил под вопрос существование Украины на карте мира через два года
14:20 08/06/2022  |  Международные новостиЛавров назвал требования Зеленского отвести войска за линию 24 февраля несерьезными
14:34 07/06/2022  |  Международные новостиШойгу назвал общее число попавших в плен украинских военных
11:04 03/06/2022Россия ударит на поражение по центрам принятия решений при атаке со стороны Киева - Медведев
10:13 03/06/2022  |  Лента новостейДмитрий Медведев заявил, что отказ договариваться с Россией грозит Украине утратой суверенитета
11:16 02/06/2022  |  Международные новостиСША не нужна независимая Украина, заявил спикер Госдумы РФ