Արդեն 15 օր է հորինված մեղադրանքով Հայկ Սարգսյանը պահվում է կալանքի տակ. Մակինյան 06/14/2022   15:14  |  Մեկնաբանություն
Արդեն 15 օր է հորինված մեղադրանքով Հայկ Սարգսյանը պահվում է կալանքի տակ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Կրկին բարձրացնում եմ նույն հարցը. ի՞նչ եղան Հայկի մասնակցությամբ խոստացված տեսանյութերը, չկան չէ՞, բա Հայկին կալանքի տանելուց հույսներդ ինչի՞ վրա էիք դրել, երեք մատնիչների՞…ասել ու էլի կրկնում եմ՝ մատնիչների տեղը բանտն է, որին այլընտրանք չկա…
Խաղաղությամբ առաջարկում եմ դադարեցնել այս խեղկատակությունն ու անհապաղ ազատել Հայկին արգելանքից»,- գրել է Մակինյանը։
22:33 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏեսանյութ չկա, որովհետև Հայկը ոչ մի ապօրինություն չի կատարել․ իրավապաշտպան
20:02 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Հայկ Սարգսյանը կալանավորվել է երեք ոստիկանի սուտ մատնության հիման վրա. Ամրամ Մակինյան
09:53 01/06/2022  |  ՄամուլԻրավապահ համակարգում հրահանգ է եղել հետևել Տիգրան Խաչատրյանին և Հայկ Սարգսյանին. «Ժողովուրդ»
17:48 23/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿխոսեմ այնքան, ինչքան անհրաժեշտ գտնեմ.միջադեպ՝ Հայկ Սարգսյանի և Անդրանիկ Քոչարյանի միջև (տեսանյութ)
14:54 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Սարգսյանը հերքում է շրջանառվող լուրերը, թե Քանաքեռցի Տույի սպանության օրը եղել է դեպքի վայրում
10:01 07/10/2021  |  ՄամուլՀՔԾ-ն հարցաքննության է կանչել Հայկ Սարգսյանին. Գեղամ Մանուկյանի ծեծի մասով որոշում կկայացվի. «Ժողովուրդ»

Айк Саргсян уже 15 дней содержится под стражей по надуманным обвинениям - адвокат 06/14/2022   15:38  |  Комментарий
Уже 15 дней, как Айк Саргсян содержится под стражей по надуманным обвинениям, написал адвокат Амрам Макинян на своей странице в Facebook.
"Я снова задаю один и тот же вопрос: что стало с обещанными видеоматериалами с участием Айка, их нет? А на что вы надеялись, когда отправляли Айка под арест? На трех доносчиков? Я говорил и вновь повторю: доносчикам место в тюрьме, другой альтернативы нет…Я предлагаю по-хорошему прекратить эту клоунаду и немедленно освободить Айка из-под ареста", - написал Макинян.
16:08 02/07/2019  |  Лента новостейЖурналисты завалили вопросами племянника экс-президента Армении(Видео)
13:22 10/09/2018  |  Криминальная хроникаПлемянник третьего президента Армении освобожден под залог в 50 млн. драмов
12:02 20/07/2018  |  Криминальная хроникаЗащита обжаловала решение суда об аресте племянника третьего президента Армении
11:35 12/07/2018  |  Криминальная хроникаПлемянник третьего президента Армении взят под стражу, он собирался уехать во Францию (Видео)
00:11 11/07/2018  |  Криминальная хроникаСК Армении попросил суд арестовать сына Александра Саргсяна
15:15 05/07/2018  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности уголовного дела, по которому проходит Айк Саргсян