Նարեկ Մանթաշյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց, առկա է վիրահատական միջամտության կարիք.փաստաբանն ահազանգում է 06/13/2022 15:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Նարեկ Մանթաշյանի առողջական վիճակը կրկին վատթարացել է։ Ն․ Մանթաշյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ արձանագրվել է վիրահատական միջամտության կարիք, սակայն վիճակը եղել է բարդ և որոշում է կայացվել դեղորայքային բուժմամբ վիճակը կայունացնել և նոր վիրահատել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Առողջական խնդիրներով պայամանվորաված՝ ներկայացրել էինք գրավի կամ անձնական երաշխավորության միջնորդություններ, որոնք դատարանի կողմից մերժվել էին։ Կալանավորման մեջ Ն․ Մանթաշյանի առողջական վիճակը ամեն օր վատանում է»,- գրել է Կոչուբաևը։

Состояние Нарека Манташяна вновь ухудшилось, его перевели в больницу: адвокат бьет тревогу 06/13/2022 16:13 | Лента новостей
Состояние здоровья находящегося под арестом руководителя общественной организации “Альтернатива” Нарека Манташяна сегодня вновь ухудшилось, сообщил его адвокат Александр Кочубаев.
“Манташяна перевели в больницу, где констатировали необходимость хирургического вмешательства. Однако ввиду осложнений было принято решение провести операцию после стабилизации состояния путем медикаментозного лечения”, - написал он.
Адвокат сообщил, что ввиду состояния здоровья защита подала ходатайства об освобождении Манташяна под залог или личное поручительство, которые были отклонены судом. "В заключении состояние Нарека Манташяна с каждым днем ухудшается”, - написал Кочубаев.