Քաշաթաղի բնակիչը մոլորվել և հայտնվել է ադրբեջանական հատվածում. նա հայտնաբերվել է 06/09/2022   18:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 1-ին ոստիկանության հերթապահ մասում հաղորդում էր ստացվել Բերձոր քաղաքի 69-ամյա բնակիչ Ա.Ա.-ի անհայտ կորելու մասին: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Ոստիկանության Քաշաթաղի շրջանային բաժնի և ՌԴ խաղաղապահ առաքելության զորակազմի ծառայողների համատեղ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում պարզվել է, որ վերջինս մոլորվել և հայտնվել է ադրբեջանական կողմում:
Խաղաղապահների միջնորդությամբ տարված բանակցությունների արդյունքում, հունիսի 9-ին ժամը 12:00-ի սահմաններում, Ա.Ա.-ն փոխանցվել է ոստիկանության Քաշաթաղի շրջանային բաժնի ծառայողներին:

Заблудившийся и оказавшийся на азербайджанской стороне житель Арцаха возвращен армянской стороне 06/10/2022   00:03  |  Лента новостей
Житель Бердзора заблудился и оказался на азербайджанской стороне, сообщает Полиция МВД Арцаха.
Как сообщает полиция МВД Республики арцах, 1 июня в дежурную часть полиции поступило сообщение о том, что 69-летний житель города Бердзора А.А. пропал без вести.
“В результате поисковых работ, проведенных полицией Кашатагского района совместно с военнослужащими российского миротворческого контингента, выяснилось, что он заблудился и оказался на азербайджанской стороне. В результате переговоров, которые велись при посредничестве миротворцев, 9-го июня около 12:00 А.А. был передан сотрудникам полиции Кашатагского района. Обстоятельства устанавливаются", -  говорится в сообщении, опубликованном на странице ведомства в Facebook.