«Դիմադրության» շարժման ցուցարարներն ԱԳՆ շենքի դիմաց են.ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կուտակված այնտեղ 06/09/2022   10:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դիմադրության» շարժման ցուցարարներն ԱԳՆ շենքի դիմաց են, որտեղ քիչ անց պետք է տեղի ունենա Սերգեյ Լավրովի և Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը:ԱԳՆ շենքի մոտ Ոստիկանության մեծաթիվ ուժեր են կուտակված, ցուցարարները վանկարկում են՝«Նիկո՛լ դավաճան»:
«Մենք այստեղ ենք, որպեսզի մեր ուղերձը հստակ փոխանցենք ՌԴ ԱԳ նախարարին, որ այն մարդիկ, որոնք ներկայանում են ՀՀ իշխանություն և որոնց հետ բանակցություններ եք վարում, կապ չունեն հայ ժողովրդի կամքի և դիրքորոշման հետ, նրանց հետ ձեռք բերված ցանկացած պայմանավորվածություն առոչինչ է, որովհետև չունեն մանդատ՝ ժողովրդի կողմից երկիրը նոր զիջումների տանելու»,-ԱԳՆ շենքի մոտ հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը:

Участники Движения сопротивления собрались у здания МИД Армении в преддверии встречи Мирзояна и Лаврова 06/09/2022   11:02  |  Лента новостей
Участники Движения сопротивления в эти минуты находятся перед зданием МИД РА, где спустя некоторое время пройдет встреча глав внешнеполитических ведомств Армении и РФ Арарата Мирзояна и Сергея Лаврова. К зданию МИД Армении стянуты крупные силы полиции. Демонстранты скандируют “Никол - предатель!”, “Турок”.
“Мы пришли сюда, чтобы донести до министра иностранных дел РФ свой четкий месседж о том, что те люди, которые выдают себя за власти Армении и с которыми они ведут переговоры, не имеют ничего общего с волей и позицией армянского народа. Любая достигнутая с ними договоренность является недействительной, потому что у них нет народного мандата на то, чтобы вести страну к новым уступкам”, - сказал вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян перед здание МИД РА.