Ողբերգական դեպք՝ Մեծամորի ատոմակայանում. կա զոհ 06/08/2022   16:11  |  Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ հունիսի 8-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
«Ժամը 11։00-ի սահմաններում «Մեծամոր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մեծամորի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Արմավիրի մարզի բնակիչ՝ 59-ամյա Վարշամ Մ-ն էր, որը ժամը 10։40-ի սահմաններում «Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայանում» հովացման աշտարակի վերանորոգման աշխատանքներ կատարելիս է եղել, երբ մոտ 7 մետր բարձրությունից երկաթյա խողովակը ընկել է նրա վրա, ինչն էլ դարձել է մահվան պատճառ։
Փաստի առթիվ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում, քննիչի որոշմամբ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական»,-գրել է կայքը։
15:58 25/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր ատոմակայանի կառուցման ռազմավարական կարևոր նշանակությունը ՀՀ անվտագության ապահովման համատեքստում
11:33 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի գործող ատոմային էլեկտրակայանի գործունեության ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2026թ., հետո կերկարաձգվի ևս 10 տարով. Նոր ատոմակայանի շինարարությունը կտևի 10-12 տարի. ԱԷԿ գլխավոր տնօրեն

Трагический случай произошел на Мецаморской АЭС 06/08/2022   16:22  |  Чрезвычайное просшествие
Трагический инцидент произошел сегодня в Армавирской области Армении. Как сообщает сайт shamshyan.com,  около 11:00  из медцентра "Мецамор" в мецаморский отдел полиции поступило сообщение о том, что к ним мертвым был доставлен некий гражданин.
Полицейские и следователи выяснили, что покойный – 59-летний житель Армавиской области Варшам М, который в районе 10:40 выполнял ремонтные работы на градирне (охладительная башня) на Армянской атомной электростанции, когда на него с семиметровой высоты упала металлическая труба. Это и стало причиной смерти, пишет сайт.
По данному факту в Армавирском областном следственном управлении готовятся материалы. Назначен ряд экспертиз, в том числе судебно-медицинская,с ообщает СМИ.
15:57 05/03/2018  |  Чрезвычайное просшествиеДушевнобольной грозился взорвать Армянскую АЭС, если ему отключат свет за неуплату