Բերման է ենթարկվել 11 անձ, հարուցվել է քրեական գործ. Ոստիկանության հայտարարությունը 06/04/2022   00:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հունիսի 3-ին Երևանի Դեմիրճյան-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկում անհնազանդության ակցիայի կազմակերպիչների հնչեցրած կոչերի արդյունքում ակցիայի մասնակիցները դրսևորել են ոչ իրավաչափ վարքագիծ։
Մասնավորապես, չեն ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին, բռնություն են գործադրել նրանց նկատմամբ, ինչպես նաև ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ նետել են շշեր, քարեր և մետաղե առարկաներ։ Տեղի ունեցածի հետևանքով, ժամը 23.00-ի դրությամբ, վնասվածքներով տարբեր բուժհաստատություններ են տեղափոխվել ոստիկանության 34 ծառայող և 16 քաղաքացիական անձ։
Բերման է ենթարկվել 11 անձ: Հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն»,- նշվում է ոստիկանության պաշտոնական հայտարարության մեջ։

В Полиции заявили, что участники протестного шествия в Ереване закидали стражей порядка камнями и бутылками 06/04/2022   00:26  |  Лента новостей
Уголовные дела возбуждены после сегодняшнего инцидента с участием полицейских и участников протестного шествия в центре Еревана. Об ютом сообщает полиция Армении.
“3 июня в результате призывов организаторов акции неповиновения на перекрестке улиц Демирчян-Паронян участники акции вели себя неправомерно. В частности, не подчинились законным требованиям сотрудников полиции соблюдать общественный порядок, применили насилие в их отношении, а также закидали полицейских бутылками, камнями и металлическими предметами", говорится в заявлении полиции.
Сообщается, что по состоянию на 23.00 с травмами разной степени тяжести в медучреждения доставлены 34 сотрудника полиции и 16 гражданских, 11 человек подвергнуты приводу.