Տուժածներից մեկը ներկա պահին վիրահատվում է՝ քաղաքացիական անձ է, 1 ոստիկանի ոտքը կոտրվել է․Դանիելյան 06/03/2022   23:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ժամը 23:00-ի դրությամբ տուժած քաղաքացիների թիվը «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցում 29 է:  ֆեսյբուքի իր էջում հայտնում է «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցի մամուլի և հասարակայունույան բաժնի վարիչ Շուշան Դաինելյանը՝ պարբերաբար տեղեկացնելով այսօրվա միջադեպից տուժած քաղաքացիների մասին։։
««Հերացի» հիվանդանոցում տուժածներից 22ը ոստիկաններ են, 7-ը քաղաքացիական անձիք:
Բոլոր տուժածներին տրամադրվում է անհրաժեշտ բուժօգնությունը` ողջ ծավալով,ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը գտնվում է բուժհաստատությունում ու վերահսկում է ողջ գործընթացը:

Одного из пострадавших оперируют: в ереванской клинике рассказали о состоянии пострадавших в стычке в ходе акции протеста 06/04/2022 00:01 | Лента новостей
29 граждан госпитализированы в университетскую больницу "Гераци" после стычек между полицейскими и демонстрантами на перекрестке Прошян-Демирчян в Ереване, сообщила руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
"Среди доставленных в больницу «Гераци» пострадавших 22 полицейских и 7 гражданских лиц. Всем пострадавшим оказывается необходимая медпомощь в полном объеме", - написала Даниелян.
Она сообщила, что ректор ЕГМУ Армен Мурадян находится в медучреждении и контролирует весь процесс
"Одного из пострадавших оперируют. Речь идет о гражданском лице. У одного полицейского перелом ноги. Остальные пострадавшие еще проходят обследование", - проинформировала Даниелян.