Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր 06/03/2022   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 3-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել ԵՄ-ի դերակատարությունը:
Կողմերը հատուկ անդրադարձ են կատարել առկա հումանիտար խնդիրներին, մասնավորապես՝ հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց հայրենադարձման խնդրին:

Григорян обсудил со спецпредставителем ЕС урегулирование армяно-азербайджанских отношений 06/03/2022   13:00  |  Лента новостей
Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян в пятницу встретился со спецпредставителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клааром.
Как сообщает пресс-служба Совбеза Армении, в ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся урегулирования армяно-азербайджанских отношений, в рамках которого Григорян высоко оценил роль ЕС.
Стороны уделили особое внимание текущим гуманитарным проблемам, в частности вопросу возвращения армянских военнопленных и других удерживаемых лиц из Азербайджана на родину.