«Դիմադրության» շարժման ցուցարարները պահանջել են Արմավիրի մարզպետից դիրքորոշում հայտնել Արցախի վերաբերյալ հայտարարության մասին.ակցիա՝ Արմավիրում (տեսանյութ) 06/02/2022   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դիմադրության» շարժման անդամներն ակցիա են իրականացրել Արմավիրի մարզպետարանի դիմաց։ Նրանք պահանջել են Արմավիրի մարզպետ Էդվարդ Հովհաննիսյանից՝ դիրքորոշում հայտնել Արցախի վերաբերյալ «Դիմադրության» շարժման հայտարարության և Արցախի պատկանելության մասին։
Ցուցարարաները մարզպետարանի աշխատակազմի ղեկավարին փոխանցեցին 8 կետերից կազմված հայտարարությունը և պահանջեցին, որ մարզպետը մինչև օրվա վերջ իր դիրքորոշումը հայտնի դրա վերաբերյալ:
Նշենք, որ ԱԺ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները հայ-ադրբեջանական եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կապակցությամբ հայտարարության նախագիծն են հեղինակել: Հունիսի 3-ը ընդդիմադիրները հայտարարել են ջրբաժան, տևական ժամանակ է՝ նրանք այցելում են պետական տարբեր կառույցներ, նախարարություններ, մարզպետարանները և փորձում են հստակեցնել նրանց դիրքորոշումը՝ նախագծի վերաբերյալ:
18:49 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները կառավարությունը պաշտպանում են երեխաներից. Փոքրիկները շենքի դիմաց գրել են «Նիկոլ դավաճան»
18:40 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանական մեքենաները զարդարված են փուչիկներով (տեսանյութ)
18:18 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին Երեւանի կենտրոնում երթի են դուրս եկել երեխաներն ու նրանց մայրերը՝ հանուն անվտանգ հայրենիքի
17:11 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլին պաշտպանում է Չավուշօղլուն, Էրդողանը, Ալիևը, Բայրամովն ու մեկ էլ ՔՊ-ի իր որոշակի սաստավ. Շարմազանով

Участники Движения сопротивления потребовали от губернатора Армавирской области Армении высказать свою позицию по заявлению об Арцахе 06/02/2022   12:37  |  Лента новостей
Члены Движения сопротивления проводят акцию перед зданием администрации Армавирской области Армении. Они требуют от губернатора Армавирской области Эдварда Ованнисяна высказать свою позицию относительно заявления оппозиции об Арцахе и его принадлежности.
Демонстранты передали сотрудникам областной администрации заявление из 8 пунктов и потребовали, чтобы губернатор до конца дня высказал свою позицию по нему.
Отметим, что парламентские фракции “Армения” и “Честь имею” инициировали проект заявление по армяно-азербайджанским и армяно-турецким отношениям. Оппозиция заявила, что намеченное на 3-ое июня внеочередное заседание парламента Армении станет для правящей силы Армении водоразделом. Уже несколько дней оппозиционеры посещают министерства, областные администрации, госструктуры  и пытаются прояснить их позицию касательно проекта заявления.