Փաշինյանը կհարցաքննվի, դատախազը ցուցում է տվել. Ռաֆայել Վարդանյան (տեսանյութ) 06/01/2022 12:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողները վաղ առավոտից ՀՀ քննչական կոմիտեի դիմաց են։
5 օր առաջ զինծառայողների ծնողները ինքնաբացարկի միջնորդություն են ներկայացրել, դիմել են ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին և հանդիպում պահանջել։
ՀՀ ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը չի ընդունել զոհված զինծառայողների հարազատներին. Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության պետ Ռաֆայել Վարդանյանը ՔԿ-ի դիմաց հավաքված հարազատներին ասել է, թե Քյարամյանը տեղում չէ։
«Ես հրաժարվում եմ պատասխանել լրատվամիջոցների հարցերին։ Բոլոր հարցերով դիմեք Քննչական կոմիտեի լրատվական բաժին»,-հորդորեց ՔԿ պաշտոնյան և ավելացրեց, որ ինքն ընդամենը եկել է ծնողների հետ հանդիպման։
Թեև պաշտոնյան մեջքով կանգնեց լրատվամիջոցներին, սակայն լսելի էր, որ ծնողներին ՀՀ ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը չի կարող հանդիպել պարզ պատճառով՝ «Տեղում չէ»։
Ռաֆայել Վարդանյանը վստահեցրեց, որ զոհված զինծառայողների ծնողների հետ կապ են պահում, կզանգահարեն լրացուցիչու հանդիպման համար կպայմանավորվեն։
Այնուամենայնիվ ծնողներին անհանգստացնող միակ հարցն էր. «Վերջապես լինելու՞ է Փաշինյանի հարցաքննություն, թե՝ ոչ»։

Пашинян будет допрошен, прокурор дал указание - представитель СК Армении 06/01/2022   12:22  |  Лента новостей
Родители военнослужащих, погибших в ходе 44-дневной войны, рано утром собрались у здания Следственного комитета Армении.
5 дней назад родители военнослужащих подали ходатайство об отводе, обратились к председателю Следственного комитета РА Аргишти Кярамяну и требовали встречи.
Глава СК Армении Аргишти Кярамян не принял родителей погибших военных; начальник следственного управления по расследованию особо важных дел ГВСУ СК Рафаел Варданян заявил собравшимся у здания ведомства, что Кярамяна нет на месте.
"Я отказываюсь отвечать на вопросы СМИ. Со всеми вопросами обращайтесь в пресс-службу Следственного комитета", - призвал представитель СК, добавив, что он всего лишь пришел на встречу с родителями.
Хотя чиновник стоял спиной к представителям СМИ, однако донеслось, что председатель СК Аргишти Кярамян не может встретиться с родителями по той простой причине, что "его нет на месте".
Рафаел Варданян заверил, что с родителями погибших военных поддерживается связь, им позвонят для того, чтобы дополнительно условиться о встрече.