Պուտինը հաղթում է Ուկրաինայում, հակամարտությունը շուտով կթևակոխի բանակցությունների փուլ. Բալասանյան 05/31/2022 15:46 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի շրջապատում կգտնվեն մարդիկ, որոնք կգներացնեն հանրության շրջանում հակառուսական տրամադրություններ, բայց նաև հեռու եմ այն մտքից, որ Փաշինյանն ու Ալիևը կհագնեն մահապարտի հագուստ ու կգնան ՌԴ-ի դեմ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է միջազգայնագետ Գրիգոր Բալասանյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումները ուղղակիորեն կապ ունեն աշխարհաքաղաքական, մասնավորապես՝ Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետ։ Փորձագետի համոզմամբ՝ այս պահի դրությամբ Պուտինը հաղթում է Ուկրաինայում, և մոտ է այն օրը երբ այս հակամարտությունը կթևակոխի բանականությունների փուլ, որտեղ էլ հետխորհրդային տարածքը կմնա ՌԴ-ին որպես իր ազդեցության գոտի։
Անդրադառնալով Հայաստանի ներքաղաքական պրոցեսներին, միջազգայնագետը նշել է, որ ընդդիմությունը Փաշինյան ներքաղաքական կռվում հաշիվը հավասար է։

Путин побеждает на Украине, конфликт вскоре перейдет в стадию переговоров - эксперт 05/31/2022   16:13  |  Лента новостей
В окружении премьер-министра Армении найдутся люди, которые будут генерировать  в обществе антироссийские настроения, но при этом я далек от мысли, что Пашинян и Алиев наденут костюм смертника и пойдут против РФ. Об этом в эфире “ФактИнфо” эксперт по международным вопросам Григор Баласанян.
По его словам, внутриполитические процессы в Армении напрямую связаны с геополитическими событиями, в частности, на Украине. По убеждению эксперта, на данный момент Путин побеждает на Украине, и близок тот день, когда этот конфликт перейдет в стадию переговоров, на которой постсоветское пространство останется за РФ как зона влияния.
Комментируя внутриполитические процессы в Армении, эксперт отметил, что счет во внутриполитической битве между оппозицией и Пашиняном ничейный.