Արթուր Թովմասյանը Լիբանանում ՀՀ դեսպանի հետ քննարկել է Հայաստան- Արցախ-Սփյուռք փոխգործակցության հեռանկարները 05/26/2022   13:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 25-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բեյրութում հանդիպել է Լիբանանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմի հետ։
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից, հանդիպմանը ծավալված ջերմ ու բարեկամական զրույցի ընթացքում քննարկվել են հայությանը հուզող օրակարգային հարցեր, Հայաստան- Արցախ- Սփյուռք փոխգործակցության հեռանկարները։
12:06 26/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Թովմասյանը հանդիպել է Լիբանանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերշ․ Տ․ Շահե արքեպիսկոպոս Փանոսյանի հետ
15:17 25/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լիբանանում է
18:11 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Կենտրոնական բանկը համաձայնել է վաճառել Վարշավայի ֆոնդային բորսային Հայաստանի ֆոնդային բորսայի ավելի քան 65%-ը.Արթուր Թովմասյան
12:38 23/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրթուր Թովմասյանն այցելել է ՀՀ-ում ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբ
16:50 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱռ ոչինչ ճանաչել աղետալի որոշումը. Արթուր Թովմասյանը դիմել է Արցախի կառավարությանը
12:04 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուրեր են շրջանառվում, որ ոստիկանության պարգևավճարները (թեյավճար) վճարվում է հենց ԱՄՆ դեսպանատան կողմից.Թովմասյան
20:11 16/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը չեղարկել է իր այցը Հայաստան. Ա. Թովմասյան
11:28 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր հայոց բերդաքաղաք Շուշին, չնայած գերեվարված, շարունակում է լինել հայ ազգի վերածննդի պատմական արդարության խորհրդանիշներից կարևորագույնը.ԱՀ ԱԺ նախագահ
13:37 25/04/2022  |  ՄեկնաբանությունՔՊ-ական DJ «դիվանագետ»-ը ատամներով պահում է Չավուշօղլուն, և դրան զուգահեռ Երևանում տեղադրվում է Եղեռնի «գովազդային» վահանակ որտեղ «պահանջում եմ» բառը փոխարինվել է «խոնարհվում եմ» բառով.Թովմասյան
19:12 14/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախը երբեք չի եղել անկախ Ադրբեջանի կազմում ու չի լինելու. Արցախի ԱԺ նախագահ

Спикер парламента Арцаха в Бейруте встретился с послом Армении в Ливане 05/26/2022   13:16  |  Лента новостей
Делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Артуром Товмасяном, 25-го мая в Бейруте встретилась с послом Республики Армения Ваагном Атабекяном и дипломатическим корпусом посольства. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе теплой и дружественной беседы были обсуждены актуальные вопросы, волнующие армянство, а также перспективы взаимодействия Армения-Арцах-Диаспора.
16:44 29/06/2020  |  Лента новостейПравительство Арцаха протянет руку помощи армянам Ливана
15:50 09/07/2018  |  Лента новостейВласти Арцаха предпринимают последовательные шаги по созданию благоприятного инвестклимата – Масис Маилян
14:14 09/07/2018  |  Лента новостейБако Саакян: в Арцахе уделяют особое внимание развитию экономического сотрудничества с Ливаном
13:32 18/05/2018  |  Лента новостейАрцахский Мартакерт и ливанский Бурдж Хамуд подписали Меморандум о сотрудничестве
13:43 22/03/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха встретился с армянскими деловыми кругами Ливана
10:40 22/03/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха принял участие в церемонии открытия Мемориала Независимости в Антилиасе
18:31 21/03/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха встретился в Бейруте с представителями армянских традиционных партий
13:11 21/03/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха в Антилиасе встретился с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом I