Արարատ Միրզոյանը շուրջ 30 րոպե ուշացել է ԱՄՆ սենատոր Մենենդեսի հետ հանդիպումից. Միջազգայնագետ 05/25/2022 11:22 | Մեկնաբանություն
Վաշինգտոնում գտնվող Արարատ Միրզոյանը շուրջ 30 րոպե ուշացել է ԱՄՆ սենատոր Մենենդեսի հետ հանդիպումից։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը.
«Մեկ այլ սենատոր՝ հանրապետական Ռիչը, ով նույնպես պետք է մասնակցեր հանդիպմանը, 20 րոպե սպասելուց հետո վրդովվել է և ցանկացել է հեռանալ, սակայն նրան շատ են խնդրել մի փոքր էլ սպասել:
Սենատորներին նյարդայնացրել է ոչ միայն ուշանալու փաստը, այլ նաև այն հանգամանքը, որ որևէ հոդաբաշխ բացատրություն չի տրվել ուշանալու համար:
Մենենդեսի կալիբրի գործչին, ինչպես նաև հայերի մեծ բարեկամին նույնիսկ Բայդենը չի սպասեցնում: Չեմ զարմանա, եթե արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավարը հետայսու չցանկանա շփվել հայկական պատվիրակությունների հետ:
Ի դեպ սա առաջին սկանդալը չէ կապված Մենենդեսի հետ: 2020թ. պատգամավոր Մակունցը հրատապ հանդիպում էր խնդրել Մենենսեսից, բայց ինչպես հետագայում գրեց համայնքային մամուլը, հանդիպման միակ նպատակը համատեղ ֆոտո ունենալն էր»:

Арарат Мирзоян на 30 минут опоздал на встречу с сенатором Менендесом – Сурен Саркисян 05/25/2022   12:43  |  Комментарий
Находящийся в Вашингтоне Арарат Мирзоян примерно на 30 минут опоздал на встречу с сенатором США Менендесом. Об этом написал эксперт по международным вопросам Сурен Саркисян на своей странице в Facebook.
По его сведениям, другой сенатор – республиканец Рич, который также должен был участвовать во встрече, после 20-минутного ожидания пришел в негодование и захотел уйти, однако его очень попросили подождать еще немного.
“Сенаторы были раздражены не только фактом опоздания, но и тем, что никакого  членораздельного объяснения этому не последовало. Персону калибра Менендеса, а также большого друга армян, даже Байден не заставляет ждать. Не удивлюсь, если глава комитета сената США по иностранным делам Боб Менендес впредь не захочет общаться с армянскими делегациями”, - пишет Саркисян.
Кстати, как указал он, это не первый скандал, связанный с Менендесом.
“В 2020 году депутат Макунц запросила срочную встречу с Менендесом, но, как позже писала пресса местной общины, единственной целью встречи было совместное фото”, - написал политолог.