Քաղաքաշինության կոմիտեի վարչության պետի տեղակալը Mazda-ով վրաերթի է ենթարկել հետիոտնին 05/25/2022 11:54 | Քրեական խրոնիկոն
Երեկ՝ մայիսի 24-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
«Ժամը 21։00-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ՝ 33-ամյա Դավիթ Շ-ն իր վարած Mazda մակնիշի ավտոմեքենայով Մամիկոնյանց 1 հասցեի դիմաց վրաերթի է ենթարկել հետիոտն՝ Երևանի բնակիչ, 74-ամյա Տանյա Տ-ին։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վարորդը փախուստի չի դիմել, օգնել է վրաերթի ենթարկվածին տեղափոխել «Քանաքեռ-Զեյթուն» բժշկական կենտրոն, որտեղ անհրաժեշտ բուժօգնություն ստանաուց հետո նրան տեղափոխել է «Միքայելյան» վիրաբուժության ինստիտուտ։
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության. նա եղել է սթափ։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վարորդ Դավիթ Շ-ն աշխատում է ՀՀ Քաղաքաշինության կոմիտեում՝ վարչության պետի տեղակալ»,-գրել է կայքը։

Католикос Арам I встретился в Дамаске с президентом Сирии 05/25/2022   12:08  |  Лента новостей
Католикос Великого Дома киликийского Арам I 24 мая  встретился в Дамаске с президентом Сирии Башаром Асадом. Об этом сообщает кактоликосат Великого Дома киликийского.
Сообщается, что президент Асад приветствовал визит Католикоса и возглавляемой им делегации. Сирийский президент напомнил о совершенном Османской империей Геноциде армян и подчеркнул,  то история продолжается в Сирии.
Башар Асад отметил вклад армян в развитие и прогресс Сирии, подчеркнув, что армянская община является неотъемлемой частью сирийского общества.
В свою очередь католикос Арам Первый высоко оценил содействие сирийского государства восстановлению армянской общины. Католикос заверил, что армянство Сирии любой ценой поддержит работу по восстановлению страны и ее процветанию.
На встрече обсуждались текущие вызовы и проблемы в регионе. Президенту Асаду представили трудности, с которыми сталкиваются армяне Сирии.