Հույս ունենք տեսնելու կոնկրետ քայլեր, որոնք աջակցում են կայուն խաղաղության դինամիկային. Ժոզեֆ Բորելը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման մասին 05/24/2022   11:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ողջունում ենք 3-րդ եռակողմ հանդիպումը, որը կազմակերպել է ԵԽ նախագահը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ՝ Բրյուսելում: Թվիթերի իր էջում նման գրառում է արել ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության Գերագույն քարտուղար Ժոզեֆ Բորելը։
« Հույս ունենք տեսնելու կոնկրետ քայլեր, որոնք աջակցում են կայուն խաղաղության դինամիկային:
ԵՄ-ն շարունակում է ակտիվորեն ներգրավված լինել տարածաշրջանում խաղաղություն և հաշտություն հաստատելու ջանքերում»,-գրել է նա:

"Надеемся увидеть конкретные шаги": Боррель прокомментировал встречу Пашиняна и Алиева в Брюсселе 05/24/2022 11:18 | Лента новостей
Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель прокомментировал недавнюю встречу главы Евросовета, премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Брюсселе.
"Приветствуем третью по счету трехстороннюю встречу, организованную главой Европейского совета с лидерами Армении и Азербайджана в Брюсселе. Надеемся увидеть конкретные шаги, которые поддерживают динамику движения к устойчивому миру", - написал Боррель в своем микроблоге в Twitter.
Он добавил, что Европейский союз продолжает активно участвовать в усилиях по установлению мира и примирению в регионе.