ԱԳՆ-ի դիմաց քաշքշուկի ժամանակ ոստիկանության առաջին շարքում այն կարմիրբերետավորներն էին, որոնց նկատմամբ իբրև քրգործեր էին հարուցված. Աբրահամյան 05/24/2022   12:43  |  Մեկնաբանություն
ԱԳՆ-ի դիմաց տեղի ունեցած քաշքշուկի ժամանակ ոստիկանության առաջին շարքում այն կարմիրբերետներն էին, ովքեր վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում աչքի էին ընկել ապօրինություններով, ակնհայտ անհամաչափ ուժի կիրառմամբ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Որ հասկանալի լինի, թե ոստիկանապետի խոսքն ինչ ուժ ունի ասեմ, որ ԱԳՆ-ի դեմ տեղի ունեցած քաշքշուկի ժամանակ ոստիկանության առաջին շարքում այն կարմիրբերետներն էին, ովքեր վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում աչքի էին ընկել ապօրինություններով, ակնհայտ անհամաչափ ուժի կիրառմամբ։
Այն նույն ոստիկանները, որոնց նկատմամբ իբր ծառայողական քննություն, քրեական գործեր էին հարուցված»,- նշել է Աբրահամյանը։
12:38 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրազեկ քաղաքացիների միավորման հաշվարկներով առավոտյան հանրահավաքին մասնակցել է 553 մարդ
12:18 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ նախագահը սպառնացել է ազատել աշխատանքից նրանց, որոնք կմասնակցեն ցույցերի
12:05 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ վախկոտ ու դավաճան դիպլոմատներ պետք չեն, շուտով Նիկոլի հետ կլքեն այս շենքը. Տիգրան Քոչարյան
12:01 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիրները բացեցին ԱԳՆ շենքի մուտքերը. վերադառնում են Ֆրանսիայի հրապարակ
11:28 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմիր բերետավորները բիրտ ուժ են կիրառում ԱԳՆ շենքի մոտ գտնվող ցուցարարների նկատմամբ
11:17 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼարված իրավիճակ՝ ԱԳՆ-ի մոտ.ցուցարարների և ոստիկանների միջև քաշքշուկ սկսվեց

Оппозиционный депутат в ходе стычки у МИД заметил в первых рядах "красноберетников", против которых якобы возбуждены уголовные дела 05/24/2022 14:48 | Комментарий
Во время потасовки у здания МИД Армении в первых рядах были те полицейские в красных беретах, которые в течение последней недели отличились беззакониями, применением несоразмерной силы, написал депутат парламента РА от блока "Честь имею" Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
"Чтобы было понятно, чего стоит слово главы полиции, скажу, что во время потасовки у здания МИД Армении в первых рядах были те "красноберетники", которые в течение последней недели отличились беззакониями, применением явно несоразмерной силы. Это те полицейские, в отношении которых якобы проводится служебное расследование и возбуждены уголовные дела", - пишет Абрамян.