Հանրապետության հրապարակից առեւանգել են կարմիր անձրեւանոցով զբոսնող 5 քաղաքացու. Քրիստինե Վարդանյան 05/20/2022   15:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
5 մարդ է առևանգվել ոստիկանների կողմից՝ հրապարակում կարմիր անձրևանոցով զբոսնելու և փողոցը թույլատրված վայրով անցնելու համար: Այս մասին ֆեյսբուքում հայտնել է ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը և տեսանյութ հրապարակել.
«Կարմիր անձրևանոցներով զբոանում էինք Հանրապետության հրապարակում և ցանկանում անցնել զեբրայով, որով թույլատրվում էր այլ քաղաքացիների տեղաշարժը:
Ոստիկանությունը փորձեց արգելել մեզ դա անել: Արդյունքում 5 մարդ առևանգվեց ոստիկանների կողմից հրապարակում կարմիր անձրևանոցով զբոսնելու և փողոցը թույլատրված վայրով անցնելու համար»,-գրել է պատգամավորը:

Пятерых граждан похитили за прогулку с красными зонтами по главной площади в Ереване - депутат 05/20/2022   16:26  |  Лента новостей
Пять человек были похищены полицией за прогулку с красными зонтами по площади и переход улицы в положенном месте, пишет депутат парламента РА от фракции "Армения" Кристине Варданян на своей странице в Facebook.
"Мы с красными зонтами гуляли по площади Республики и хотели перейти через зебру, по которому другим гражданам разрешали передвигаться. Полиция попыталась запретить нам сделать это. В итоге 5 человек были похищены полицейскими за прогулку с красными зонтами по площади и переход улицы в положенном месте", - написала депутат.