Դելիմիտացիայի ու դեմարկացիայի հարցերով հանձնաժողովի հանդիպումը չի կայանում տեխնիկական խնդիրների պատճառով.Արմեն Գրիգորյան 05/19/2022   13:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դելիմիտացիայի ու դեմարկացիայի հարցերով հանձնաժողովի հանդիպումը չի կայանում տեխնիկական խնդիրների պատճառով: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Նա պարզաբանել է նաև, որ ոչ տեխնիկական հարցերը վերաբերում են այն ընդհանուր օրակարգին, որը ձևավորվել է անցած տարի նոյեմբերին Սոչիում ու Բրյուսելում.
«Ակնկալում ենք, որ սահմանազատման ու սահմանագծման գործընթացը պետք է լինի այդ տրամաբանության շրջանակներում ու ակնկալում ենք նաև, որ այդ հայտարարությունների տրամաբանության շրջանակներում լուծում կգտնվի»,- հայտարարեց ԱԽ քարտուղարը:
13:28 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ներքաղաքական հարցերում միշտ էլ ապավինել է հայ ժողովրդի կամքին. ԱԽ քարտուղարը վստահեցնում է ՝ Հայաստանը բողոքի ակցիաների հարցով ՀԱՊԿ–ին չի դիմել
13:07 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը դեռևս չի ներկայացրել իրավական հիմքեր՝ անկլավների մասով.Արմեն Գրիգորյան
15:22 18/05/2022  |  ՄեկնաբանությունՆույն հոդվածով մեղադրվող Արմեն Գրիգորյանին վռազ ձերբակալել են ու ցանկանում էին վռազ կալանավորել, իսկ Սաշիկ Սուլթանյանին թույլատրում են մեկնել արտասահման. Մելիքյան

Секретарь Совбеза Армении: заседание комиссии по делимитации границы с Азербайджаном не состоялось по техническим причинам 05/19/2022   14:22  |  Лента новостей
Заседание комиссии по делимитации границы с Азербайджаном не состоялось по причине технических проблем. Об этом заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил в четверг журналистам после заседания правительства.
Он также пояснил, что нетехнические вопросы касаются той повестки дня, которая была сформирована в ноябре прошлого года в Сочи и Брюсселе.
“Рассчитываем, что процесс делимитации и демаркации границы должен проходить в рамках этой логики и ожидаем, что в рамках этих  же заявлений удастся найти решение”, - сказал секретарь Совбеза.