Հրատապ. Դատախազը հանձնարարել է գործողություններ ձեռնարկել Փաշինյանին ձերբակալելու միջնորդության ուղղությամբ (տեսանյութ) 05/17/2022   14:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանին ձերբակալելու միջնորդության ուղղությամբ գործողություններ իրականացնելու հանձնարարություն է տրվել դատախազի կողմից քննիչին։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին քիչ առաջ հայտնել է փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։
«Վայրկյաններ առաջ մեզ տեղեկացրեցին, որ Զինվորական դատախազության կողմից հասցեագրված գրություն է եկել, համաձայն որի՝ հանձնարարվել է Զինվորական քննչական վարչությանը՝ կատարելու համապատասխան քննչական գործողություններ, որոնք նշված էին մեր միջնորդության մեջ, իսկ մեր միջնորդությունը վերաբերում էր ձերբակալմանը: Քննիչն արդեն ստացել է գրությունը, ուղարկվել է համապատասխան քննչական գործողություններ իրականացնելու նպատակով»,-զոհված զինվորների հարազատների ակցիայի ժամանակ հայտարարեց նրանց փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը:
Փաստաբանի խոսքով՝ քննիչը պետք է համապատասխան քննչական գործողություններ իրականացնի, ինչը ենթադրում է հարցաքննություն, ձերբակալություն:
13:22 17/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհված զինվորների ծնողները շարունակում են փակ պահել դատարանին հարող ճանապարհը ու սպասում են զինդատախազության ներկայացուցչին (տեսանյութ)
16:48 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմում զոհված 26 հերոսներ ճանաչվել են որպես տուժող. զոհված զինծառայողի հայր
18:27 29/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳնդակը Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դաշտում է. Վահան Հովհաննիսյան
17:15 29/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱմսից ավելի է սպասում էինք, այսօր վերջապես ընդունեց. զոհված ու անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանին

Прокурор поручил предпринять действия в направлении ходатайства о задержании Пашиняна(ВИДЕО) 05/17/2022 14:35 | Лента новостей
Прокурор поручил следователю предпринять действия в направлении ходатайства о задержании премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Об этом, как стало известно "ФактИнфо", сообщил немногим ранее адвокат Ваан Ованнисян.
“Несколько секунд назад нам сообщили, что пришло адресованное военной прокуратурой письмо, согласно которому военному следственному управлению поручено провести соответствующие следственные действия, которые были указаны в нашем ходатайстве. А наше ходатайство касается задержания. Следователь уже получил письмо, оно направлено с целью производства соответствующих следственных действий”, - заявил адвокат Ваан Ованнисян в ходе акции протеста с участием родственников погибших военных.
По словам адвоката, следователь должен предпринять соответствующие следственные действия, что подразумевает допрос, задержание.