Ոստիկանները բերման են ենթարկել 155 քաղաքացու 05/17/2022   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում իրականացվող խաղաղ անհնազանդոկթյան ակցիաների ընթացքում ոստիկանները բերման են ենթարկել 155 քաղաքացու։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանությունից։
Նույն աղբյուրի հաղորդմամբ՝ քաղաքացտները բերման են ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի՝ ոստիկանների օրինական պահանջը չկատարելու հիմքով։
Հիշեցնենք, որ այսօր վաղ առավոտից Երևանում անհնազանդության ակցիաներ են իրականացվում, քաղաքացիները ցանցային փակում են փողոցներ՝ Երևանի կենտրոնում և վարչական տարբեր տադածքներում։ Ոստիկանության ծառայողները բիրտ ուժի կիրառմամբ բերման են եմթարկել քաղաքացիներին, այդ թվում՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդուն՝ Լևոնին, Արմեն Աշոտյանին, «Հայրենիք» կուսակցության անդամներին և այլոց։ Ի դեպ, ոստիկաններից մեկի բիրտ գործողությունների հետևանքով կոտրվել է քաղաքացիներից մեկի ձեռքը։

Более 150 участников акции неповиновения в Ереване доставлены в полицейские отделения 05/17/2022 10:38 | Лента новостей
155 участников мирной акции неповиновения доставлены в полицейские отделения. Об этом "ФактИнфо" сообщили в полиции Армении.
Сегодня в Ереване возобновились акции неповиновения с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Протестующие перекрывают улицы в разных района столицы. Сотрудники полиции с применением грубой силы подвергли приводу граждан, в том числе Левона Кочаряна, младшего сына второго президента Армении, зампреда РПА Армена Ашотяна, членов партии “Отечество” и других участников акции. Также стало известно о переломе руки у одного из протестующих в результате грубых действий одного из полицейских.