Այսօր մենք լիարժեք մեր առջև դրված խնդիրն իրականացրել ենք. Սաղաթելյանը հայտարարեց՝ 11.30-ից դադարեցնելու են անհնազանդության ակցիաները, իսկ 19.00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաք կլինի 05/17/2022 11:45 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ 11.30.-ից դադարեցնելու են անհնազանդության ակցիաները, բացել են փողոցները, իսկ 19.00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաք կլինի.
«Այսօր մենք լիարժեք մեր առջև դրված խնդիրն իրականացրել ենք, ժամը 8.00-ից մինչ այս պահը քաղաքի երթևեկությունը կաթվածահար է , փողոցները շարունակում են շրջափակված մնալ: Մի քանի հարյուր բերման ենթարկվածներ կան, ոստիկանական բաժանմունքներում տեղ չկա, մեր քաղաքացիներն այսօր փաստեցին, որ իրենք են իրադրության տերը, Նիկոլը Հայաստանում չունի իշխանություն, իսկ ոստիկանական բիրտ ուժն այլևս չի կարող ճնշել ժողովրդի պայքարը»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը:

"Сегодня мы полностью выполнили поставленную задачу": Сагателян позвал всех на вечерний митинг 05/17/2022 12:10 | Лента новостей
Спикер парламента Армении Ишхан Сагателян заявил о приостановлении акций неповиновения с 11:30 и деблокировании перекрытых улиц.
Он сообщил, что в 19:00 на площади Франции состоится митинг.
"Сегодня мы полностью выполнили поставленную задачу. С 08:00 до сего момента движение в городе было парализовано. Улицы все еще перекрыты. Несколько сотен человек подвергнуты приводу, в полицейских отделениях нет мест. Наши граждане сегодня доказали, что они являются хозяевами положения. У Никола в Армении нет власти, а грубая сила полиции больше не может подавить борьбу народа", - заявил в прямом эфире со своей страницы в Facebook Ишхан Сагателян.