Նիկոլ Փաշինյանը ՀԱՊԿ-ի նիստում բողոքել է.ՀԱՊԿ-ը չի արձագանքել, այնպես, ինչպես ակնկալում էր Հայաստանը 05/16/2022   16:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը ՀԱՊԿ-ի նիստում բողոքել է ՀԱՊԿ-ի գործողություններից։
Մասնավորապես, նա հայտարարեց, որ անցած տարի հենց այս օրերին Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը ներխուժել էին ՀՀ սուվերեն տարածք։
«Հայաստանը դիմել էր ՀԱՊԿ-ին, սակայն, ցավոք, չենք կարող նշել, որ ՀԱՊԿ-ն արձագանքել է այնպես, ինչպես սպասում էր ՀՀ-ն»,-հայտարարել է Փաշինյանն ու ավելացրել, որ ՀԱՊԿ-ի անդամ որոշ երկրների կողմից զենք է վաճառվել  ՀՀ-ին ոչ բարեկամ երկրին, որը փաստացի օգտագործվել է ընդդեմ Հայաստանի, հայ ժողովրդի, ինչը ևս խնդրահարույց է։
16:20 16/05/2022  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինն առաջարկում է ՀԱՊԿ-ում ԱՊՀ-ին տալ դիտորդի կարգավիճակ
11:32 16/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Մոսկվա
17:49 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ՌԴ
15:55 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս մարդուն թվում է, թե ինքն օդում скалолаз է, ջրում՝ водолаз.փաստաբանը՝ Փաշինյանի մասին
14:27 15/05/2022  |  Քաղաքական6-կետանոց Նիկոլ Փաշինյանը․ նա Արցախը տեսնում է Ադրբեջանի կազմում. Անդրանիկ Թեւանյան
11:58 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պարագվայի նախագահին
10:42 15/05/2022  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը փախուստի դիմելու դեպքում արտերկրից կշարունակի «սպանել», և պառակտել մեր հասարակությունը, նա պետք է կալանավորվի. Արթուր Համբարձումյան (տեսանյութ)
21:03 14/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է «Անվերջության ժապավեն» և «Արձագանք» արձանների վերականգնման աշխատանքներին
17:34 14/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«ՀՀ վարչապետի գավաթ» դպրոցականների խճուղավազքի նպատակներից է՝ խթանել ազնիվ պայքարում մրցելու կամքը և թիմային ոգին. Նիկոլ Փաշինյան

Ереван ожидал от ОДКБ другой реакции на вторжение Азербайджана на суверенную территорию Армении — Пашинян 05/16/2022 16:40 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в качестве председателя Совета коллективной безопасности ОДКБ выступил на заседании совета Организации.
Он напомнил, что в прошлом году в эти дни азербайджанские войска вторглись на суверенную территорию Армении, и Ереван обратился в ОДКБ, чтобы задействовать механизмы, которые предназначены в положении о порядке реагирования на кризисные ситуации.
"Но, к сожалению, мы не можем сказать, что Организация отреагировала так, как ожидала Республика Армения", - заявил премьер Армении.
По его словам, долгое время Ереван поднимал проблему, связанную с продажей некоторыми государствами-членами ОДКБ вооружений недружественной Армении стране. В итоге, как отметил он, это оружие в конечном итоге было использовано против Армении и армянского народа.
“Честно говоря, реакция стран-членов ОДКБ в течение 44-дневной войны 2020 года и после нее "не очень обрадовала Республику Армения вообще и армянский народ", - добавил Пашинян.
В то же время он подчеркнул особую роль России и лично президента Владимира Путина в деле приостановки войны в Нагорном Карабахе.