Աղվան Հովսեփյանի և Վրեժ Մարկոսյանի գործով դատարանն օրինական համարվել չի կարող. Էրիկ Ալեքսանյան (տեսանյութ) 05/16/2022   12:46  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանի և Վրեժ Մարկոսյանի գործով դատական նիստը։
«Փաստինֆո»֊ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ նախագահող դատավորին, թեև ինքնաբացարկի միջնորդություն չի ներկայացվել՝ այդուհանդերձ, պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը հայտարարությամբ հանդես եկավ՝ նշելով, որ այս կազմով դատարանն օրինական չի կարող համարվել։ Դատարանն արձանագրեց, որ ինքնաբացարկի միջնորդություն չի ներկայացվել, ինչից հետո անցավ մեղադրյալների անձի ինքնության պարզմանը, ինչպես նաև՝ իրավունքների և պարտականությունի պարզաբանմանը։
12:19 16/05/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՍկսվել է Աղվան Հովսեփյանին առնչվող գործով դատական նիստը. ուղիղ

Суд по делу экс-генпрокурора Армении Агвана Овсепяна законным считаться не может - адвокат 05/16/2022   12:58  |  Судебный репортаж
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна проходят слушания по делу бывшего генерального прокурора РА, экс-председателя Следственного комитета(СК) Агвана Овсепяна и Врежа Маркосяна.
Как передает корреспондент "ФактИнфо",  хотя  защита не подала ходатайства об отводе председательствующего на суде судьи, однако адвокат Эрик Алексанян выступил с заявлением, отметив, что в нынешнем составе суд не может считаться законным. В свою очередь суд констатировал отсутствие поданного ходатайства об отводе, после чего приступил к выяснению личности обвиняемых, а также пояснению их прав и обязанностей.