Միայն առողջ պահպանողականությունն է ի վիճակի սինթեզել առաջընթացը, ավանդույթներն ու արժեքները և դրանով իսկ փրկել երկիրն ու ժողովրդին այս անբարեխիղճ աշխարհում.Դավիթ Բաբայան 05/13/2022   13:37  |  Մեկնաբանություն
Երբ համաշխարհային քաղաքականությունը և միջազգային հարաբերությունները մտել են մերկ աշխարհաքաղաքականության հարթություն, որը բնութագրվում է ազգային շահերի, ռազմավարական և մարտավարական հաշվարկների գերակայությամբ, որտեղ իրավունքներն ու օրենքները գործնականում դադարել են նշանակություն ունենալ, գլխավոր հրամայական է հանդիսանում հզոր ազգային արժեհամակարգի պահպանումը հասարակական կյանքում, պետականաշինության և արտաքին քաղաքականության մեջ։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը:
Նա, մասնավորապես, գրել է. «Այո՛, սա ցինիզմի և կեղծավորության աշխարհում մարտահրավերներն ու վտանգներն արդյունավետորեն հաղթահարելու ամենաարդյունավետ մեթոդներից մեկն է: Ներքին և արտաքին թշնամական վեկտորները քաջ գիտակցում են դրա կարևորությունը և ամեն կերպ փորձում են խարխլել արժեհամակարգը, փոխարինել դրանք, ծաղրել ավանդույթներն ու սկզբունքները՝ դրանք ներկայացնելով որպես հետամնաց անցյալի մնացորդներ։
Շատ երկրներ սրա զոհն են դարձել։ Միայն առողջ պահպանողականությունն է ի վիճակի սինթեզել առաջընթացը, ավանդույթներն ու արժեքները և դրանով իսկ փրկել երկիրն ու ժողովրդին այս անբարեխիղճ աշխարհում»։
13:25 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պահպանողական կուսակցությունը միացել է ԱՀ ԱԺ 2022 թվականի ապրիլի 14-ի հայտարարությանը
18:45 31/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ռուս խաղաղապահները չլինեն, ապա Արցախ չի լինելու, սա միանշանակ է․ Արցախի արտգործնախարար
12:31 31/03/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրցախյան դիվանագիտությունը, առանց չափազանցության, կարողացավ հայ ժողովրդին փրկել սարսափելի ու, գուցե, անդառնալի կորուստներից. Դավիթ Բաբայան

Только здоровый консерватизм в состоянии спасти страну и народ в мире беспринципности – Давид Бабаян 05/13/2022   13:53  |  Комментарий
В период, когда мировая политика и международные отношения вступили в плоскость "голой" геополитики, которой присущa доминанта национальных интересов, стратегических и тактических расчетов, где права и законы практически перестали иметь значение, ключевым предстает поддержание мощной системы ценностей в общественной жизни, государственном строительстве и внешней политике.  Об этом пишет министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
"Да, это одно из самых эффективных методов эффективного преодоления вызовов и опасностей в мире цинизма и лицемерия. Внутренние и внешние враждебные векторы хорошо знают важность этого и всячески пытаются расшатать систему ценностей, подменить их, высмеять традиции и принципы, представляя их отсталостью какими-то пережитками прошлого. Многие страны пали жертвами этого. Только здоровый консерватизм в состоянии синтезировать прогресс, традиции и ценности и тем самым спасти страну и народ в мире беспринципности", - отметил Бабаян.
19:19 09/04/2021  |  Карабахский конфликтДавид Бабаян: Азербайджан в очередной раз показывает свое истинное лицо