Դաշնակցական երիտասարդ Գոռ Սարգսյանը կալանավորվեց 05/13/2022   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ ՀԵՄ առաջնորդ Գոռ Սարգսյանը կալանավորվեց։ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արտյոմ Ավետիսյանի նախագահությամբ, բավարարել է Գոռ Սարգսյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին քննիչի միջնորդությունը։ Դատարանը միևնույն ժամանակ իրավաչափ է ճանաչել Սարգսյանի ձերբակալությունը՝ մերժելով բողոքը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց պաշտպան Աբգար Պողոսյանը՝ հավելելով, որ պատրաստվում են վերաքննիչ բողոք ներկայացնել։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 8-ին ընդդիմադիր գործիչների նախաձեռնությամբ Գյումրիում հանրահավաք է եղել։ Նույն օրը Գյումրու Երևանյան խճուղում գտնվող հասարակական տրանսպորտի կանգառում միջադեպ-վիճաբանություն է տեղի ունեցել։ Մասնավորապես, կանգառում կանգնած տարեց տղամարդիկ՝ 74, 56, 72 և 84 տարեկան, հայհոյանքներ են հնչեցրել դաշնակցական երիտասարդների հասցեին, ձվեր նետել վերջիններիս ուղղությամբ, ինչից հետո վիճաբանություն է տեղի ունեցել։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, տարեց տղամարդիկ տուժող են ճանաչվել։ Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է հինգ քաղաքացի, այդ թվում՝ Տարոն Մանուկյանը և Գոռ Սարգսյանը։ Արսեն Մարտոյանը ներգրավվել է որպես մեղադրյալ և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։ Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել նաև Գոռ Սարգսյանին և Տարոն Մանուկյանին կալանավորելու մասին, որոնք բավարարվել են։
21:28 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ44 օրյա պատերազմի մասնակից Տարոն Մանուկյանը կալանավորվեց
16:55 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին «Դիմադրություն» շարժումը երթով գնում է դատախազություն. Ուղիղ
16:48 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓողոց փակելու համար հադրութցի տղամարդուն կալանավորել են մշտական բնակության վայր չունենալու համար, որից զրկվել է պատերազմի հետեւանքով. Կալանավորման որոշման դեմ բողոք է ներկայացվել

Представитель АРФ “Дашнакцутюн” Гор Саркисян взят под стражу 05/13/2022 11:43 | Лента новостей
Лидер молодежного крыла АРФ “Дашнакцутюн” Гор Саркисян взят под стражу. Суд общей юрисдикции Ширакской области Армении удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении Гора Саркисяна меры пресечения в виде заключения под стражу. В то же время суд признал правомерным задержание Саркисяна, отклонив жалобу. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Абгар Погосян. Он добавил, что защита планирует обжаловать решение в апелляционном порядке.
Напомним, 8 мая по инициативе оппозиционных деятелей в Гюмри состоялся митинг. В тот же день на остановке на Ереванском шоссе в городе Гюмри произошла ссора с потасовкой. В частности, стоявшие на остановке пожилые люди в возрасте 74, 56, 72 и 84 лет нецензурно выразились в адрес молодых даншакцаканов, закидали их яйцами, после чего произошла потасовка. По данному факту возбуждено уголовное дело. Пожилые люди признаны потерпевшими. В рамках уголовного дела задержаны пятеро граждан, в том числе Тарон Манукян и Гор Саркисян. Арсен Мартоян, то он привлечен в качестве обвиняемого, он заключен под стражу. Следователь подал также ходатайство об аресте Гора Саркисяна и Тарона Манукяна, которое суд удовлетворил.