«Կարմիր բերետավորներից» մի քանի հոգի ազատման դիմում է գրել՝ չցանկանալով կատարել անօրինական հրամանները. Մամիջանյան 05/12/2022 11:23 | Մեկնաբանություն
Ըստ իմ տեղեկությունների Ոստիկանության «կարմիր բերետավորներից» մի քանի հոգի ազատման դիմում է գրել՝ չցանկանալով կատարել անօրինական հրամանները: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
«Դիմումները տևական ժամանակ է չեն մակագրվում ու փորձում են ամեն կերպ համոզել/ճնշել այդ տղերքին:
Ողջունում եմ մեր հայրենակիցների խիզախ քայլը և պատրաստ եմ ապահովել տղերքի իրավական, տեղեկատվական և ցանկացած այլ տեսակի պաշտպանությունը»,- գրել է Մամիջանյանը:

Несколько полицейских подали рапорты об увольнении, не желая выполнять незаконные приказы - Мамиджанян 05/12/2022   11:35  |  Комментарий
Депутат парламента Армении от оппозиционной фракции “Честь имею” Айк Маминджанян сообщил, что “по имеющимся у них сведениям, несколько полицейских в красных беретах подали рапорты об увольнении, не желая выполнять незаконные приказы”.
“Заявления уже длительное время не подписывают, пытаются любым способом уговорить ребят, оказать давление на них. Приветствую смелый шаг наших соотечественников и готов обеспечить правовую, информационную и любую другую защиту парней”, - написал Мамиджанян.